Karton Tabak ve Mandal ile Kapı Süsü Yapımı

Karton Tabak ve Mandal ile Kapı Süsü Yapımı

Karton tabak ve mandal ile kapı süsü yapımı evde yapabileceğiniz en kolay kendin yap çalışmalarından birisidir. Kapı süsü yapmak için halka şeklinde köpük, metal, ahşap ya da karton malzemeler kullanılmaktadır. Karton tabak da şekil ve yapı olarak bu malzemelere benzediği için bu tür uygulamaların yapımında kullanılabilir. Ucuz malzemelerle güzel bir dekoratif süs tasarlamak isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Çamaşır asmak için kullandığınız rengarenk mandallarla güzel bir dekor ürünü yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Karton Tabak ve Mandal ile Kapı Süsü Yapımı

Evde mandal ile kapı süsü oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken uygulamada kullanmak için bir halka temin etmek ve bunun üzerine mandalları takmak. Mandallar halkaya geçirileceği için bu nesnenin çok kalın olmaması gerekmektedir. Karton tabak bu uygulama için ideal bir malzemedir. İsterseniz evdeki boş karton kutuları açıp bunlardan istediğiniz boyutta bir halka yapıp mandalları buna da takabilirsiniz. Böylece boş karton kutuları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 44 tane mandal
  • 1 tane karton tabak
  • Kapı süsünün ortasına yapıştırmak için eva ile balon, kalp ya da başka şekillerde küçük süslemeler yapabilirsiniz.

Uygulamanın yapımında kullanılan mandal sayısı bunların boyutuna ve tabağa ne sıklıkta takacağınıza göre değişebilir. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada mandallar tabağa arada boşluk bırakmadan sıkı bir şekilde takılmış.

Karton Tabak ve Mandal ile Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise kapı süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Uygulamanın yapımında aynı ya da farklı renklerde mandallar kullanılabilir. Farklı renkte mandallar kullanacaksanız uygulamayı yapmaya başlamadan önce bunları karton tabağa ne şekilde takacağınıza karar vermelisiniz.
  • Karton tabağı düz bir zemine iç tarafı size bakacak şekilde koyun.
  • İlk mandalı tabağın kenarına güzelce tutturun.
  • Bu şekilde hepsini tek tek tabağın kenarına takarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
  • Yaptığınız dekoratif süsün ortasına minik balonlar ya da başka şekiller yapıp yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamaların ardından dekoratif süs yapımı tamamlanmış oluyor. Arkasına ince bir kurdele ya da ip takarak istediğiniz yere asabilirsiniz. İsterseniz uygulamayı ahşap mandallarla da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda karton tabak ve mandal ile kapı süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız mandal ve deniz kabukları ile kapı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Karton Tabak ve Mandal ile Kapı Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Karton Tabak ve Mandal ile Kapı Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir