Meyveli Yoğurt Kabı ile Neler Yapılır?

Meyveli Yoğurt Kabı ile Neler Yapılır

Meyveli yoğurt kabı ile neler yapılır? başlığı altında sizlerle evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz 3 tane geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çocukların severek tükettiği meyveli yoğurtların kapları canlı renkleri ve sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Evde bu küçük kaplardan varsa bunları atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bu konuda ilham alabileceğiniz örnek çalışmaları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabı ile Neler Yapılır?

Üzerinde yazı ve desen olmayan küçük meyveli yoğurt kapları ile evde çok güzel dekoratif süs ve oyuncaklar yapabilirsiniz. Biraz el becerisi biraz da hayal gücü ile ortaya harika tasarımlar çıkacaktır. Bu kaplar kendinden renkli olduğu için bunları boyamaya gerek kalmayacaktır. Sizin tek yapmanız gereken bu küçük kapları bir makas yardımı ile yapmak istediğiniz tasarıma uygun şekilde kesmek. Önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıdaki örnek çalışmalara göz atabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabı ile Çiçek Yapımı

Meyveli yoğurt kabı ile çiçek yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler; İstediğiniz renkte meyveli yoğurt kabı ve makas. Çiçeğin ortasına yapıştırmak için pul ya da boncuk kullanabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabı ile Çiçek Yapımı
Meyveli Yoğurt Kabı ile Çiçek Yapımı
 • Meyveli yoğurt kabı ile çiçek yapmak için ilk olarak kabın ağız kısmını makas ile keserek çıkarın.
 • Sonrasında bu küçük plastik kabın üzerine makas yardımı ile kesikler yapın. Bu kesikleri yaparken alttan biraz pay bırakmalısınız.
 • Kesikleri yaptıktan sonra bunları dışa doğru açtırın ve uç kısımlarını makas ile keserek hafifçe yuvarlayın.
 • Meyveli yoğurt kabı ile yaptığınız çiçeğin ortasına pul ya da boncuk yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Sepet Yapımı

Meyveli yoğurt kabı ile sepet yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 tane meyveli yoğurt kabı, makas ve desenli bant.

Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Sepet Yapımı
Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Sepet Yapımı
 • Makas yardımı ile meyveli yoğurt kabının üst tarafını güzelce kesin.
 • Ağız kısmından ince bir şeridi sepetin sapını yapmak için keserek çıkarın.
 • Sepetin ağız kısmını desenli bant ile kaplayın. Bunu yaparken yan taraflara şerit şeklindeki parçayı tutturarak sepetin sapını yapın.

Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Yapımı

Evde meyveli yoğurt kabı ile çanta yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 tane meyveli yoğurt kabı, makas, desenli bant ve bir parça da ip.

Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Yapımı
Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Yapımı
 • Uygulamanın yapımına meyveli yoğurt kabının ağız kısmını makas ile kesmekle başlayabilirsiniz.
 • Bu şekilde kabın ağız kısmını makas ile düzelttikten sonra bunun iki yanına parmağınızla bastırarak iz çıkmasını sağlayın.
 • Sonraki aşamada bunun ağız kısmını desenli bant ile kaplayın. Bunu yaparken ipi yan taraflara tutturarak çantanın sapını yapabilirsiniz.
 • Son olarak desenli banttan küçük bir parça kesin ve bunu çantaya çıt çıt olarak takarak uygulamayı tamamlayın.

Bu yazımızda sizlerle paylaştığımız geri dönüşüm çalışmalarından istediğinizi evde çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu tarz kolay çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız yoğurt kabından palyaço yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir