Plastik Şişe Kapağı ve Düğmelerle Magnet Yapımı

Plastik Şişe Kapağı ve Düğmelerle Magnet Yapımı

Plastik şişe kapağı ve düğmelerle magnet yapımı evde buzdolabı süsü yapmak isteyenlerin kolaylıkla yapabileceği bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Plastik şişe kapakları günümüzde farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu kapaklar kesilerek ya da üzerleri süslenerek çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada da plastik şişe kapakları ile buzdolabı süsleri yapılmış. Evde biriktirdiğiniz kapaklar varsa bunları magnet yaparak değerlendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve örnek çalışmaların yer aldığı videoyu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Plastik Şişe Kapağı ve Düğmelerle Magnet Yapımı

Evde plastik şişe kapağı ile magnet yapmak çok kolaydır. Bu kapaklar renkli olduğu için ayrıca boyamaya gerek yoktur. Üzerlerinde yazılar varsa bunları aseton ile rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Sonrasında bu kapakları falçata ile keserek çiçek şekli verebilir ya da üzerlerine düğme ile süslemeler yapabilirsiniz. Bu şekilde biriktirdiğiniz düğmeler varsa onları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Bunun dışında süsleme yapmak için küçük boncuklar, eva parçaları ya da pul kullanılabilir. Uygulamanın yapımı için her türlü plastik kapağı kullanmanız mümkün. Kapakları boyamak isterseniz bunun için akrilik ya da sprey boya kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Plastik şişe kapağı
  • Düğme
  • Falçata
  • Mıknatıs
  • Silikon tabancası

Plastik Şişe Kapağı ve Düğmelerle Magnet Nasıl Yapılır?

Plastik şişe kapakları ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Plastik şişe kapağı ile çiçek şeklinde bir buzdolabı süsü yapmak isterseniz ilk olarak kapağın iç tarafına falçata ile eşit aralıklı kesikler yapıp bunları dışa doğru açın. Bu şekilde çiçeği yaptıktan sonra ortasına bir düğme arka tarafına da küçük bir mıknatıs yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
  • Elinizde büyük düğme varsa bunu kapağın üzerine yapıştırarak da kolay bir şekilde magnet yapabilirsiniz.
  • Sarı renkte kapaklar varsa bunlara emoji görünümü verebilir ya da üzerine 2 tane küçük düğme yapıştırabilirsiniz.
  • Elinizde minik düğmeler varsa bunlarla kapağın üzerine çiçek deseni yaparak şık tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Plastik şişe kapakları ile yapacağınız tasarımlar elinizdeki malzemeye göre farklılık gösterecektir. Biraz hayal gücü, biraz da el becerisi ile çok şık dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda plastik şişe kapağı ve düğmelerle magnet yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Elinizde değerlendirilmeyi bekleyen damacana kapakları varsa daha önce paylaştığımız damacana kapağından dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=QZ8xw0R_X-Y&t=69s

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir