Deri Çizme Nasıl Boyanır?

Deri Çizme Nasıl Boyanır

Deri çizme nasıl boyanır? bunu öğrenerek deri ayakkabı ve çizmelerin şık görünümünü koruyabilirsiniz. Deri çizmeler güzel görünümü ve sıcak tutması nedeni ile kışın sıkça tercih edilir. Severek kullandığınız çizmelerin temizliğine ve bakımına dikkat ederek bunları daha uzun süre giyebilirsiniz. Bakımını aksattığınız taktirde çizmeniz sadece çirkin görünmekle kalmayacak bir süre sonra giyilemez hale gelecektir. Böyle bir sorun yaşamamak için yazımızda vereceğimiz pratik bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Deri Çizme Nasıl Boyanır?

Deri ayakkabı ve çizme giymeyi sevenler, deri çizme boyanır mı? sorusunun cevabını merak edebilirler. Diğer ayakkabı çeşitleri gibi deri çizmeler de boyanabilir. Fakat bunun için normal ayakkabı boyası değil deri ayakkabı ve çizmeler için özel olarak üretilen boyalardan kullanmalısınız. Alacağınız boyanın rengi ile boyamak istediğiniz çizmenin rengi uyumlu olmalıdır. Kendi renginden açık ya da koyu tonlarda bir boya kullandığınızda ortaya kötü bir görünüm çıkacaktır.

Boya seçiminden sonraki diğer önemli nokta da ön hazırlık aşamasıdır. Çizmeyi boyamadan önce bunu güzelce silerek üzerinde çamur ya da toz kalmamasına dikkat edilmelidir. Çizme temizlendikten sonra boyanın kendi fırçası ile önce tek kat boya sürülmeli ve bu kuruduktan sonra ikinci kat boya sürülmelidir. Dikkatli bir şekilde iki kat boya uyguladığınızda çizmeniz yeni gibi görünecektir. Deri çizmelerin bakımındaki en önemli noktalardan birisi bunların düzenli olarak boyanmasıdır. Boyama yaparken uygun boya kullanmanın yanı sıra doğru yöntemin tercih edilmesi de oldukça önemlidir. Deri çizmeleri boyarken bunların bilek kısmından başlayıp, alta doğru geçilmelidir.

Bu yazımızda sizlerle evde deri çizme boyarken işinizi kolaylaştıracak pratik bilgiler paylaştık. Deri çizme ve ayakkabıların temizliği de son derece önemlidir. Bu nedenle üzerlerindeki toz ya da çamur olan çizme ve ayakkabıları hemen temizlemelisiniz. Aksi halde kuruyan çamurlar çizme ve ayakkabınızın pis görünmesine neden olabileceği gibi kullanım ömrünü de kısaltacaktır. Çizme ve deri ayakkabı nasıl boyanır? bundan bahsetmişken son olarak bu tarz ürünleri temizlerken de yapılarına uygun fırça ve bezlerin yanı sıra doğru temizlik ürünleri kullanmanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Evde düz tişörtlere kolay desen yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız tişörte çamaşır suyu ile desen nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir