Katıştırma Çubukları ile Magnet Yapımı
Kendin Yap,  Nasıl Yapılır

Karıştırma Çubukları ile Magnet Yapımı

Karıştırma çubukları ile magnet yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilirsiniz. Sevimli buzdolabı süsleri kullanmaktan hoşlanıyorsanız size bahsedeceğimiz uygulamayı yaparak kendi tasarımınız olan bir dekoratif süs kullanabilirsiniz. Çay, kahve içerken kullandığımız ahşap karıştırma çubuklarının ev şeklinde bir magnete nasıl dönüştüğünü öğrenmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Karıştırma Çubukları ile Magnet Yapımı

Evde magnet yapımı için keçe ve eva gibi malzemelerin yanı sıra karton ve plastik malzemeler de kullanılmaktadır. Magnet ev yapımı için ise ahşap çubuklar kullanılmaktadır. Karıştırma çubukları hobi çubuklarına göre daha ince bir yapıda olduğundan makas ile kolayca kesilebilmektedir. Bu özelliği nedeni ile uygulamanın yapımında bu çubuklardan kullanılmaktadır. Sizin tek yapmanız gereken bu çubukları ev yapacak şekilde küçük küçük kesmek ve sonrasında hazırladığınız parçaları yapıştırarak birleştirmek. Biraz dikkat ve özenle çok güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. İsterseniz karıştırma çubukları ile ev yerine başka şekillerde magnetler de yapmanız mümkün. Hayal gücünüzü ve el becerinizi kullanarak çok güzel süslemeler hazırlayabilirsiniz.

Katıştırma Çubukları ile Magnet Yapımı-1
Katıştırma Çubukları ile Magnet Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

 • 4 tane karıştırma çubuğu
 • Cetvel
 • Kalem
 • Makas
 • Boyama yapmak için keçeli kalem
 • Silikon tabancası

Karıştırma Çubukları ile Magnet Nasıl Yapılır?

 • Karıştırma çubuklarını cetvel ile ölçerek 10 tane eşit büyüklükte parça çizin ve bunları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Hazırladığınız küçük ahşap çubuklardan 6 tanesini yan yana koyun. Daha sonra bunların iki ucuna birer tane çubuğu silikon tabancası yardımı ile yapıştırın.
 • Bu şekilde parçaları birleştirerek evin duvarlarını yaptıktan sonra sıra çatıyı yapmaya geldi.
 • Çatı yapmak için kalan 2 küçük çubuğu köşelerinden yapıştırarak altı açık bir üçgen oluşturun.
 • Yaptığınız çatıyı üst tarafa yapıştırarak evi oluşturabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra magnet ev yapımı tamamlanmış oluyor. Evi keçeli kalemler ile boyayarak kapı ve pencereleri yapabilirsiniz. Magnetin arkasına küçük bir mıknatıs yapıştırarak bunu buzdolabınızı süslemek için kullanabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı ince karton parçaları ile de yapabilirsiniz. Yapacağınız minik ahşap evleri çocuk odasında dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda karıştırma çubukları ile magnet ev yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde kolay bir geri dönüşüm uygulaması yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız küçük plastik kaplarla oyuncak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ovip7lRUjqo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: