Evde Yapabileceğiniz En Kolay Geri Dönüşüm Projeleri

Evde Yapabileceğiniz En Kolay Geri Dönüşüm Projeleri

Evde yapabileceğiniz en kolay geri dönüşüm projeleri başlığı altında sizlerle 3 tane kolay uygulama paylaşıyoruz. Evde atılmayı bekleyen çoğu malzeme yapılan geri dönüşüm çalışmaları ile değerlendirilmektedir. Bu tür çalışmalarda en çok kullanılan malzemeler arasında çorap, cd, plastik kutu ve kapaklar bulunmaktadır. Biz de bugün sizlerle bu malzemelerle yapabileceğiniz çalışmalardan örnekler paylaşıyoruz. Elinizdeki malzemelere göre bu uygulamalardan dilediğinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Evde Yapabileceğiniz En Kolay Geri Dönüşüm Projeleri

Evde yapabileceğiniz en kolay geri dönüşüm projeleri başlığı altında, çorap ve cd ile balon süs yapabileceğiniz kolay bir uygulama bulunmaktadır. Elinizde boş kola kutusu varsa bunu da kurabiye kalıbı yapmak için kullanabilirsiniz. Son örnek çalışmamız ise pet şişe kapakları ile düğme yapabileceğiniz çok kolay bir uygulama. Az malzeme ile ortaya güzel tasarımlar çıkarmak isterseniz paylaşacağımız örneklerden ilham alabilirsiniz.

Çorap ve Cd ile Balon Süs Yapımı

Evde kullanılmayan çorap ve cd varsa bunları kullanarak çocuk odası için sevimli bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Evde çorap ile balon süs yapmak içinihtiyacınız olan malzemeler; 1 tane cd, 1 tane çorap, bir parça ip. Süsleme yapmak isterseniz eva ya da keçe kullanabilirsiniz.

 

Çorap ve Cd ile Balon Süs Yapımı
Çorap ve Cd ile Balon Süs Yapımı

Sevimli bir balon süs yapmak için cd’yi çorabın içine güzelce yerleştirin ve alt tarafından ip ile sıkı bir şekilde bağlayın. Bu şekilde balon süs yaptıktan sonra buna küçük süslemeler yapıştırarak çocuk odasında dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz.

Kola Kutusu ile Kurabiye Kalıbı Yapımı

İçtiğiniz kola ya da meyve sularının teneke kutularını atmak yerine bunlarla çok güzel kurabiye kalıpları yapabilirsiniz. Evde kola kutusundan kurabiye kalıbı yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 tane kola kutusu, falçata, makas.

Kola Kutusu ile Kurabiye Kalıbı Yapımı
Kola Kutusu ile Kurabiye Kalıbı Yapımı

Falçata yardımı ile teneke kutunun alt ve üst tarafını keserek çıkarın. Daha sonra kalan düz parçadan istediğiniz kalınlıkta şeritler kesin. Yuvarlak olan bu parçaların kenarlarına parmaklarınızla hafifçe bastırarak kalp, yaprak ya da baklava şeklinde kurabiye kalıpları yapabilirsiniz.

Pet Şişe Kapağı ile Düğme Yapımı

Evde acilen düğmeye ihtiyacınız varsa pet şişe kapaklarını kullanarak istediğiniz boyutta düğme yapabilirsiniz. Evde pet şişe kapağından düğme yapmak için gerekli olan malzemeler; pet şişe kapağı, makas, kalem, plastik kapağa delik açmak için sivri bir nesnee ve zımpara.

Pet Şişe Kapağı ile Düğme Yapımı
Pet Şişe Kapağı ile Düğme Yapımı

İlk olarak pet şişe kapağının kenarlarını makas ile keserek düzleştirin. Daha sonra kapağın iç tarafına kalem ile yapmak istediğiniz düğmenin boyutuna uygun bir yuvarlak çizin. Çizginin üzerinden makas ile geçerek kesin ve zımpara ile kenarlarını düzeltin. Sivri bir nesne yardımı ile üzerine delik açtıktan sonra düğmeyi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bu yazımızda paylaştığımız kolay geri dönüşüm uygulamalarını yaparak siz de çorap, cd, teneke kutu ve plastik kapakları çöpe atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Evde giyilmeyen kot pantolonlar varsa bunları değerlendirmek için daha önce paylaştığımız kot pantolon cebinden telefon askılığı nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir