Boncuk ile Peçete Halkası Nasıl Yapılır?

Boncuk ile Peçete Halkası Nasıl Yapılır

Boncuk ile peçete halkası nasıl yapılır? bu yazımızda sizlerle sorunun cevabını paylaşıyoruz. Şık yemek masalarının aksesuarları arasında peçete halkası ilk sıralarda yer alır. Sizin de şık yemek takımları ile bir arada kullanacağınız peçete halkalarına ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan satın almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Evde çok kolay bir kendin yap çalışması ile harika peçete yüzükleri tasarlamak isterseniz uygulamanın detaylarını öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Boncuk ile Peçete Halkası Nasıl Yapılır?

Evde peçete halkası yapımı için keçe, eva ve farklı kumaş türleri sıkça kullanılmaktadır. Bu tarz uygulamalar size zor geliyorsa size bahsedeceğimiz pratik yöntemi uygulayarak kısa sürede çok şık peçete halkaları yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan boncuklar varsa bunları da uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Tahta boncuk ya da inci görünümlü boncukların yanı sıra farklı boncuklar da kullanabilirsiniz. İp olarak esnek ve dayanıklı bir yapıya sahip olan misina ipini kullanmanız gerekiyor. Bu ip şeffaf bir görünüme sahip olması bakımından da bu tür çalışmalar için oldukça avantajlıdır.

Boncuk ile Peçete Halkası Nasıl Yapılır-1
Boncuk ile Peçete Halkası Nasıl Yapılır-1

Gerekli Malzemeler

  • Boncuk
  • Misina ipi
  • Makas
  • Süsleme yapmak isterseniz ortasında delik bulunan parlak bir aksesuar kullanabilirsiniz.

Uygulamanın yapımında istediğiniz renk ve boyutta boncuk kullanabilirsiniz. Evde boncuk ve misina ipi yoksa bunları hobi malzemeleri satan yerlerden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Boncuk ile Peçete Halkası Yapımı

Uygulamanın yapımında kullanacağınız boncukların deliği misina ipinin geçeceği boyutta olmalıdır. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra peçete yüzüğü yapımına geçebiliriz.

  • Farklı boncukları bir arada kullanacaksanız ilk olarak bunları misina ipine geçirmeden önce nasıl bir sıralama yapacağınızı belirleyin.
  • Daha sonra boncukları ipe tek tek geçirin.
  • İstediğiniz uzunluğa ulaştıktan sonra ipin ucunu makas ile kesin ve birkaç defa düğüm yapın.
  • İpin fazlalığını makas ile dikkatli bir şekilde keserek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu pratik yöntem sayesinde evde 6’lı ya da 12’li takımlar yapabilirsiniz. İnci görünümlü boncuklar ve parlak aksesuarlar kullanarak çok şık tasarımlara imza atabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlere örnek olması için aşağıda boncuk ile peçete halkası yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kurabiye kalıbı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız evde kurabiye kalıbı nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Boncuk ile Peçete Halkası Yapımı Resimli Anlatım
Boncuk ile Peçete Halkası Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir