Gazete Kağıdı ile Kelebekli Pano Yapımı

Gazete Kağıdı ile Kelebekli Pano Yapımı

Gazete kağıdı ile kelebekli pano yapımı kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğu için hem büyükler hem de çocuklar evde rahatlıkla yapabilirler. Kelebek figürü dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Perde ve örtülerin yanı sıra üzerinde kelebek bulunan kapı ve duvar süsleri ile panolar da son dönemlerde sıkça karşımıza çıkmaktadır. Biz de bugün sizlerle evde kelebekli pano yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşmak istiyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Gazete Kağıdı ile Kelebekli Pano Yapımı

Elinizde atılmayı bekleyen gazeteler varsa bunları evde pano yapımı için kullanarak değerlendirebilirsiniz. İstediğiniz renkte bir fon kartonu üzerine farklı boyutlarda kağıt kelebekler yaparak güzel bir pano tasarlayabilirsiniz. Böyle bir dekoratif süs evinizin dekorunda bir farklılık oluşturmanıza yardımcı olabilir. Uygulamanın yapımında her türlü kağıt kullanılabilir. Amaç kağıtları çöpe atmayıp değerlendirmek. Çocuğunuz varsa uygulamayı evde onunla birlikte yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Gazete Kağıdı ile Kelebekli Pano Yapımı-1
Gazete Kağıdı ile Kelebekli Pano Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

 • Eski gazete kağıdı
 • Büyük ve küçük kelebek kalıpları
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • İstediğiniz renkte fon kartonu

Gazete Kağıdı ile Kelebekli Pano Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise güzel bir dekoratif süs yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak kelebekleri kartona ne şekilde yapıştıracağınıza karar vermeniz gerekiyor.
 • Sonrasında kalıpları gazete kağıdının üzerine koyup kalem ile çizimi yapın.
 • İhtiyacınız kadar kelebek çizdikten sonra bunları makas ile kesin.
 • Kelebekleri bu şekilde hazırladıktan sonra bunları ortadan ikiye katlayarak iz çıkmasını sağlayın.
 • Bunların ortalarına yapıştırıcı sürerek fon kartonunun üzerine aralarında biraz boşluk bırakarak yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif süs yapımı tamamlanmış oluyor. Bunun üst tarafına delik açıp buradan ince bir kurdele ya da ip geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz. Böyle güzel bir dekor ürünü çocuğunuzun giysi dolabını süslemeye de yardımcı olabilir. İsterseniz fon kartonunu daire ya da kalp şeklinde kestikten sonra üzerine kelebekler ile süsleme yapabilirsiniz. Bu şekilde de güzel bir duvar süsü yapılabilir. Bu kolay uygulamayı evde denemek isteyenler için aşağıda gazete kağıdı ile kelebekli pano yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. İsterseniz panonun üzerine kelebek yerine kalp, çiçek ya da yıldız gibi süslemeler de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde dekoratif resim çerçevesi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız evde kolay ayaklı resim çerçevesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir