Düğme ile Kitap Ayracı Yapımı

Düğme ile Kitap Ayracı Yapımı

Düğme ile kitap ayracı yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Kitap okumayı seviyorsanız evde kendinize güzel bir kitap ayracı yapabilirsiniz. Bu uygulamanın en güzel tarafı her evde bulunan malzemelerle yapılıyor olması. Tek kalan düğmeleri ve artık ip parçalarını uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Başkasında olmayan özel tasarım bir ayraç kullanmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Düğme ile Kitap Ayracı Yapımı

Evde kitap ayracı yapımı için çoğunlukla kağıt ve karton gibi malzemeler kullanılsa da eva ve keçe ile de kitap ayracı yapılmaktadır. Örgü örmeyi bilenler de evde tığ ya da şiş kullanarak çok güzel tasarımlar yapmaktalar. Bu tür tasarım çalışmaları size zor geliyorsa bu yazımızda bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Kendi yapacağınız kitap ayracını isterseniz sevdiklerinize hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane düğme
  • İstediğiniz renkte ip
  • Yorgan iğnesi
  • Makas

Düğmeleri boyamak isterseniz oje kullanabilirsiniz.

Düğme ile Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Güzel bir tasarım olması için farklı boyutta düğmeler kullanabilirsiniz. Kısa sürede güzel bir kitap ayracı yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Düğmelerin rengini değiştirmek isterseniz ilk olarak bunları oje ile boyayın ve sürdüğünüz oje kuruyana kadar bekleyin.
  • İpi bir kitabın üzerine koyun ve biraz pay bırakarak makas ile kesin.
  • Kestiğiniz bu ipe yorgan iğnesi geçirin ve ucuna düğüm yapın.
  • Düğmelerden 1 tanesini ipe geçirin. Diğer düğmeyi de ipin öbür tarafına geçirin. İğneyi ipten çıkardıktan sonra düğüm yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra düğmeli kitap ayracı yapımı tamamdır bunu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Eva ya da keçeyi düğme şeklinde keserek de aynı uygulamayı yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda düğme ile kitap ayracı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız eva ile kolay kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Düğme ile Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım
Düğme ile Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir