Facebook Nasıl Açılır

Facebook nasıl açılır? bu sorunun cevabını öğrenmek isterseniz yazımızda konu hakkındaki bilgileri bulabilirsiniz. Facebook, sadece ülkemizde değil tüm dünyada en çok kullanıcıya sahip ve oldukça popüler bir sosyal ağdır. Uzaktaki akraba ve dostlarımızla iletişim kurmayı kolaylaştıran bu sosyal ağ aynı zamanda iş bağlantıları için de kullanılmaktadır. Günümüzde her yaştan kullanıcının öncelikli tercihleri arasında bulunan facebook’u kullanmak için öncelikle bir facebook hesabınızın olması gerekmektedir. İnsanlarla iletişim kurmak için tek yapmanız gereken hesabınızda oturum açmak. Facebook hesabı açmak istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızın devamında bu konuda işinizi kolaylaştıracak bilgiler paylaşıyoruz.

Facebook Nasıl Açılır?

Kendiniz ya da bir yakınınız için facebook hesabı açmak istiyorsanız öncelikle cep telefonu ya da bilgisayar ile internete bağlanmanız gerekmektedir. İnternete bağlandıktan sonra tarayıcınıza www.facebook.com adresini girin. Bunu yaptığınız zaman ekrana aşağıdaki görüntü gelecektir. Bu aşamadan sonrası ise oldukça kolaydır.

Facebook Nasıl Açılır-1
Facebook Nasıl Açılır-1

Hesap aç yazısının altında bulunan boş yerleri doldurup, kaydol yazısını tıklayarak işlemi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Adınızı ve soyadınızı girdikten sonra sizden istendiği şekilde cep telefonu numarası veya e-posta adresi girmeniz gerekmektedir. Buraya yazacağınız cep telefonu numarası ya da mail adresinin başka bir facebook hesabında kullanılmıyor olması lazım. Eğer hesabı mail adresi ile açmak isterseniz Gmail, Hotmail ya da Yandex üzerinden bir mail hesabı açabilirsiniz.

Ad, soyad ve e-postadan sonra şifre, doğum tarihi ve cinsiyet bilgilerini de eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra en altta bulunan kaydol seçeneğini tıklayın. Hesabı oluşturmayı tamamlamak için cep telefonu ya da e-posta adresinize gelecek olan doğrulama kodunu girerek facebook hesabı açma işlemini tamamlayabilirsiniz. Buradan sonrasında ise profilinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle facebook hesabı nasıl açılır? sorusunun cevabı olabilecek bilgiler paylaştık. Özet olarak www.facebook.com adresini tıklayıp önünüze gelecek olan boş kutucukları doldurarak kısa sürede siz de bir facebook kullanıcısı olabilirsiniz. Hesabınızı kapanmadan güvenli bir şekilde kullanabilmek için sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girmeniz gerektiğini unutmayın.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir