Pipet ile Balık Yapımı

Pipet ile Balık Yapımı

Pİpet ile balık yapımı çocukların keyif alarak yapacağı bir çalışma olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Okul öncesi etkinliklerde balık figürü sıkça kullanılmaktadır. Çocuklar kağıt, karton ve eva gibi malzemeler kullanarak sevimli balıklar yapabilirler. Bunların yanı sıra pipet kullanılarak da kolay bir şekilde balık yapılabilir. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Pipet ile Balık Yapımı

Çocukların el becerisini geliştirmek için okul öncesi etkinliklerde kolay el işi çalışmalarına sıkça yer verilmektedir. Bu sayede çocuklar yeni şeyler öğrenirken el becerileri ve hayal güçleri de gelişir. Kesme ve yapıştırma çalışmaları yapmak çocukların hoşuna gittiği için pipet ile balık yapmaktan da keyif alacaklarını düşünüyoruz. Karton tabak içine yapacakları sevimli balıkları odalarının duvarına asarak onları bu tür çalışmalar yapmaya teşvik edebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapımı için gerekli malzemelere geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte pipet
  • Makas
  • Karton tabak
  • Kurşun kalem
  • Yapıştırıcı
  • 1 tane oynar göz

Pipet ile Balık Nasıl Yapılır?

Pipet ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede sevimli bir balık yapabilirsiniz.

  • İlk olarak pipetleri makas ile küçük halkalar şeklinde kesin.
  • Bu şekilde yeterli sayıda parça hazırladıktan sonra karton tabağın arka tarafına kurşun kalem ile bir balık çizin.
  • Karton tabağa yapıştırıcı sürün ve kestiğiniz halka şeklindeki pipetleri yapıştırın.
  • Son olarak oynar gözü de yerine yapıştırarak uygulamanın yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay el işi çalışması sayesinde küçük çocuklar istedikleri renkte balık yapabilirler. Aynı yöntemi uygulayarak başka hayvan figürleri de yapılabilir. Karton tabağa kalp, yıldız ya da çiçek çizerek bunların içi de halka şeklindeki pipetler ile doldurulabilir. İsterseniz birkaç farklı renkte pipet kullanarak rengarenk tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda pipet ile balık yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Okul öncesi çocukların yapabileceği kolay bir el işi çalışması daha incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız küçük plastik kaplarla oyuncak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Görsel kaynak: www.eglenbizle.com

Pipet ile Balık Yapımı Resimli Anlatım
Pipet ile Balık Yapımı Resimli Anlatım