Külotlu Çorap ile Tırtıl Nasıl Yapılır?

Külotlu Çorap ile Tırtıl Nasıl Yapılır

Külotlu çorap ile tırtıl nasıl yapılır? bunu merak ediyorsanız bu konuda uygulayabileceğiniz en kolay yöntemi yazımızda bulabilirsiniz. Eskiyen ya da küçülen çoraplar çocuklara oyuncak yapmak için sıkça kullanılmaktadır. Biraz hayal gücü biraz da el becerisi ile ortaya harika işler çıkmaktadır. Biz bugün sizlerle dikişsiz yapmakla uğraşmadan sadece çorabın içini doldurarak yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm projesi paylaşıyoruz. Külotlu çorap ile sevimli bir tırtıl yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Külotlu Çorap ile Tırtıl Nasıl Yapılır?

Evde çorap ile tırtıl yapımı oldukça kolaydır. Kız çocuğunuz varsa onun eskiyen ya da küçülen külotlu çoraplarını sevimli bir tırtıla dönüştürebilirsiniz. Dikişsiz, yapıştırıcısız kolay oyuncak yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz pratik yöntemden faydalanabilirsiniz. Bu çalışmayı evde çocuğunuzla birlikte yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Uygulamanın yapımında düz ya da desenli her türlü çorap kullanılabilir. Çocuğunuzun severek oynayacağı güzel bir oyuncak yapmak isterseniz aşağıdaki listede verdiğimiz malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Kullanılmayan bir külotlu çorap
 • Makas
 • 1 çift oynar göz
 • Minik bir eva parçası
 • Yapıştırıcı
 • Kurdele

Bunların dışında tırtılın içine doldurmak için birkaç tane küçük plastik top. İsterseniz plastik top yerine elyaf da kullanabilirsiniz.

Külotlu Çorap ile Tırtıl Yapımı

Külotlu çorap ve diğer malzemeler hazır ise sevimli bir tırtıl yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak bir makas yardımı ile çorabın külot kısmını kesin.
 • Çorabın uzun parçalarından birisini alın ve bunun ayak kısmını hiç kesmeden içini doldurmaya başlayın.
 • Çorabın içini elyaf ile doldurabileceğiniz gibi isterseniz küçük plastik topları da bu iş için kullanabilirsiniz.
 • Dolgu malzemesi olarak elyaf kullanacaksanız çorabın içine biraz elyaf koyduktan sonra bir ip ile sıkıca bağlayarak bu kısmın büzülmesini sağlayın. Sonrasında tekrar elyaf doldurun ve yine ip ile bağlayın. Bu şekilde çorabın tamamını doldurarak tırtıl yapabilirsiniz.
 • Dolgu malzemesi için küçük plastik toplardan kullanacaksanız tek yapmanız gereken bu topları çorabın içine koyarken aralarında biraz boşluk bırakmak.
 • Çorabın içini doldurduktan sonra boyun kısmına bir kurdele bağlayın. Gözleri yerine yapıştırdıktan sonra eva ile minik bir ağız yaparak bunu da yapışkan ile tutturun.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak tırtıl yapımı tamamdır. İsterseniz çorabın diğer tekini de aynı şekilde doldurarak 2 tane tırtıl yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız külotlu çorap ile tırtıl yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Eski çorapları değerlendirebileceğiniz kolay geri dönüşüm projeleri ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız pet şişe ile vazo ve kalemlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Görsel Kaynak: www.eglenbizle.com

Külotlu Çorap ile Tırtıl Yapımı Resimli Anlatım
Külotlu Çorap ile Tırtıl Yapımı Resimli AnlatımeD

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir