Pet Şişe ile Bilezik Yapımı

Pet Şişe ile Bilezik Yapımı

Pet şişe ile bilezik yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Pet şişe kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Size bahsedeceğimiz uygulamada da küçük su şişesi kullanılarak güzel bilezikler yapılmış. Kendiniz ya da sevdikleriniz için evde şık bir takı yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Pet Şişe ile Bilezik Yapımı

Evde pet şişeden bilezik yapmak oldukça kolaydır. Küçük su şişelerinin gövde kısmı şerit görünümünde olduğu için uygulamanın yapımında işinizi kolaylaştırabilir. Tek yapmanız gereken pet şişenin alt ve üst kısımlarını keserek çıkarmak. Sonrasında makas yardımı ile gövde kısmını şeritler halinde keserek bilezik yapabilirsiniz. Bunları şeffaf olarak kullanabileceğiniz gibi üzerlerine kaplama yaparak daha şık tasarımlar oluşturabilirsiniz. İsterseniz kaplama yapmak yerine bunları istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Kalın bileziklerden hoşlanıyorsanız şeritleri tekli yerine ikili olarak da kesebilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan kumaşlar varsa bunlarla da kaplama yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Küçük su şişesi
  • Falçata
  • Makas

Bilezikleri kaplamak için desenli bant ve ip kullanabilirsiniz. İsterseniz akrilik boya ile rengarenk bilezikler de yapabilirsiniz.

Pet Şişe ile Bilezik Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak pet şişenin alt ve üst taraflarını falçata ve makas ile kesin.
  • Su şişesinin üzerindeki şerit şeklindeki parçaları makas yardımı ile dikkatli bir şekilde kesin. Fazlalık kısımları makas ile düzeltin.
  • Bu şekilde yaptığınız şeffaf bileziklerin üzerine ip ya da desenli bant ile kaplama yaparak süsleyebilirsiniz.
  • Desenli bant ile kaplama yapmak isterseniz bileziğin dış kısmına hava boşluğu bırakmadan bant yapıştırmanız yeterlidir. Farklı renk ve desenlerde bantlar kullanarak çok şık bilezikler tasarlayabilirsiniz.
  • İp ile kaplama yapmak isterseniz başlangıç noktasına yapıştırıcı sürerek ipi pet şişe parçasına arada boşluk bırakmadan dolamanız gerekmektedir.

İsterseniz bileziklerin üzerine boncuk, pul ya da küçük parlak taşlarla da süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını evde denemek isteyenler için aşağıda pet şişe ile bilezik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Pet şişe ile evde dekoratif süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden kalp nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir