Şampuan Kutusu ile İki Farklı Kalemlik Yapımı

Şampuan Kutusu ile İki Farklı Kalemlik Yapımı

Şampuan kutusu ile iki farklı kalemlik yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Plastik kaplar günümüzde farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bugün sizlerle bu çalışmalardan birisini paylaşıyoruz. Evde boş şampuan kutusu varsa bununla 2 tane çok güzel kalemlik yapabilirsiniz. Uygulamanın detaylarını öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Şampuan Kutusu ile İki Farklı Kalemlik Yapımı

Şampuan kutusu gibi plastik malzemelerle kalemlik yapılacağı zaman genelde bunların alt ve gövde kısmı kullanılmaktadır. Bugünkü geri dönüşüm çalışmasında ise kutunun hem alt hem de üst tarafı kullanılarak bir yerine iki tane kalemlik yapılmış. Siz de tek malzeme ile hem masa üstü hem de askılı kalemlik yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şampuan kutusunun alt ve üst kısımlarını birbirinden ayırmak. Sonrasında bunları desenli bant ya da başka malzemeler kullanarak süsleyebilirsiniz. Bu uygulamayı yaparken hayal gücünüzü ve el becerinizi kullanarak harika tasarımlara imza atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane şampuan kutusu
  • Falçata
  • Kalem
  • Makas
  • Süsleme yapmak için desenli bant

Aynı uygulamayı şampuan kutusu dışında başka plastik malzemelerle de yapabilirsiniz.

Şampuan Kutusu ile İki Tane Kalemlik Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce şampuan  kutusunun üzerinde bulunan yapışkanlı etiketi çıkarın. Kabın içini ve üzerini güzelce temizleyip kuruladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Şampuan kutusunu düz bir zeminin üzerine koyun ve kalem ile kesmek istediğiniz yerleri çizerek işaretleyin.
  • Sonraki aşamada falçata yardımı ile çizgilerin üzerinden dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde elinizde 2 tane kalemlik olacak.
  • Bunların üzerine desenli bantları düz ya da farklı şekillerde yapıştırarak zevkinize göre süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kalemlikler kullanıma hazırdır. Bunları masanın üzerine koyabileceğiniz gibi isterseniz arkalarına delik açarak istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Süslemeleri desenli bant ile yapmak yerine boncuk, pul ya da küçük parlak taşlar da kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunlarla da çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda şampuan kutusundan kalemlik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Şampuan kabını eva ile süsleyerek kalemlik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız şampuan kutusundan kalemlik nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir