Dondurma Çubukları ile Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Dondurma Çubukları ile Bardak Altlığı Nasıl Yapılır

Dondurma çubukları ile bardak altlığı nasıl yapılır bunu öğrenerek siz de evde güzel bir tasarım yapabilirsiniz. Bardak altlığı kullanmayı seviyorsanız size bahsedeceğimiz çalışmayı yapmak isteyebilirsiniz. Elinizde biriktirdiğiniz ahşap çubuklar varsa bu sayede onları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve diğer detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Dondurma Çubukları ile Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Evde ahşap bardak altlığı yapmak isterseniz bunun için kullanabileceğiniz en ideal malzeme dondurma çubuğudur. Eğer bu çubuklardan yoksa kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden düz ya da renkli hobi çubukları temin edebilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde içecek servisinizi daha şık bir sunumla gerçekleştirebilirsiniz. Farklı tasarımlar kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu uygulama tam size göre. Tek yapmanız gereken ahşap çubukları ızgara oluşturacak şekilde birbirine yapıştırmak. Bunun için kuvvetli bir yapıştırıcı kullanmanız gerekmektedir. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada yapıştırıcı olarak silikon kullanılmış. 1 tane bardak altlığı yapmak için toplam 11 tane ahşap çubuk gerekmektedir. Yapmak istediğiniz bardak altlığı sayısına göre kaç tane çubuğa ihtiyacınız olduğunu hesaplayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 11 tane dondurma çubuğu
  • Silikon tabancası

Dondurma Çubukları ile Bardak Altlığı Yapımı

Kısa sürede güzel bir bardak altlığı yapmak isterseniz aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Dondurma çubuklarından iki tanesini masanın üzerine aralarına bir dondurma çubuğu sığacak kadar boşluk bırakarak yerleştirin.
  • Geriye kalan 9 tane dondurma çubuğunun iki ucuna silikon sürerek bunların üzerine yapıştırın.
  • Tüm çubukları yapıştırdığınızda ortaya ızgara şeklinde bir bardak altlığı çıkacaktır.

Size bahsettiğimiz bu çok kolay yöntemi uygulayarak evde çok güzel ahşap bardak altlıkları yapabilirsiniz.Eğer bunları boyamak isterseniz yapıştırmaya başlamadan önce istediğiniz renkte akrilik boya ya da sprey boya ile boyayabilirsiniz. Aynı uygulamayı ince hobi çubuklarını kullanarak da yapabilirsiniz. Bu çubukların renkli olanlarını kullanarak çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda dondurma çubukları ile bardak altlığı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde kolay resim çerçevesi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız dondurma çubukları ile resim çerçevesi nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir