Rimel Nasıl Sürülür?

Rimel Nasıl Sürülür

Bu yazımızda kusursuz bir makyaj yapmak isteyenler için rimel nasıl sürülür? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Rimel yani maskara, kirpiklerin olduğundan daha uzun ve hacimli görünmesi için uygulanan bir makyaj ürünüdür. Makyaj yapmayı sevmeyenler bile biraz ruj ve rimel kullanarak abartısız ve doğal bir güzelliğe ulaşabilirler. Tüm makyaj ürünlerinde olduğu gibi rimel kullanımında da dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları vardır. Siz de kirpiklerinizi daha dolgun ve güzel gösterecek makyaj tüyolarını öğrenerek göz makyajınızı kusursuz bir hale getirebilirsiniz.

Rimel Nasıl Sürülür?

Göz makyajının en önemli aşaması rimel sürmektir. Bu makyaj malzemesini doğru kullanırsanız kirpikleriniz olduğundan daha uzun ve dolgun görünecektir. Bu da daha derin ve etkileyici bakışlar anlamına gelmektedir. Kaliteli bir rimel kullanmak kadar doğru makyaj tekniğini uygulamak da önemlidir. Kirpiklerinizin uzun ve dolgun olmasının yanı sıra kıvrık da görünmesini istiyorsanız uygulama öncesinde kirpiklerinizi kıvırmanız gerekmektedir. Rimelin kalıcılığını arttırmak ve kirpikleri daha dolgun göstermek için rimelden önce pamuklu çubuk yardımı ile kirpiklere pudra uygulayabilirsiniz.

Maskarayı ilk olarak üst kirpiklere uygulamaya başlamalısınız. Maskarayı dipten uca doğru kirpikleri yukarı doğru kaldırarak sürmelisiniz. Uygulamanın etkili olması için genelde 2 kat rimel sürülmektedir. İlk katı sürüp bir süre kuruması için bekledikten sonra ikinci katı sürerek daha dolgun görünen kirpiklere sahip olabilirsiniz.Alt kirpiklere kat kat rimel uygulamaya gerek yoktur. Tek kat rimel uygulayarak alt kirpiklerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Maskara sürerken topaklanma olmamasına ve kirpiklerin birbirine yapışmamasına dikkat etmelisiniz. Birbirine yapışan kirpikler ya da topaklanma varsa temiz bir maskara fırçası ile tarayarak sorunu giderebilirsiniz. Bunun dışında rimeli taşırmadan sürmek de oldukça önemlidir. Eğer göz çevresine bulaşırsa bunu kurumadan makyaj temizleyicisi ile çıkarmalısınız.

Bu yazımızda sizlerle daha göz makyajının önemli aşamalarından birisi olan rimel kullanımı hakkında makyaj tüyoları paylaştık. Siz de bu bilgilerden faydalanarak kirpiklerinizi daha belirgin hale getirip, bakışlarınıza derinlik kazandırabilirsiniz. Evde makyaj malzemesi yapmak ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız evde dudak parlatıcısı nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir