Pet Şişe ile Çiçek Kase Yapımı

Pet Şişe ile Çiçek Kase Yapımı

Pet şişe ile çiçek kase yapımı çok kolay bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Evde boş plastik şişe varsa bunu atmak yerine güzel bir dekoratif kaseye dönüştürebilirsiniz. Salon ya da oturma odasında kase şeklinde dekoratif ürünler kullanmaktan hoşlanıyorsanız bunu dışarıdan satın almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey bir pet şişe. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri aşağıda paylaşıyoruz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Pet Şişe ile Çiçek Kase Yapımı

Evde dekoratif kase yapmak için plastik şişe kullanacaksanız bunun alt ve üst kısmını bir arada kullanabilir ya da sizlerle paylaştığımız örnek çalışmadaki gibi sadece alt tarafını da kullanabilirsiniz. Ayaklı kase yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bahsedeceğimiz adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda ortaya çiçek şeklinde bir dekoratif süs çıkacaktır. Bunu boyayarak ya da üzerine boncuk, pul gibi süs aksesuarları yapıştırarak daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2,5 litrelik pet şişe
  • Kalem
  • Makas
  • Falçata

Kaseyi boyamak isterseniz dilediğiniz renkte akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz.

Pet Şişe ile Çiçek Kase Nasıl Yapılır?

Pet şişe ve diğer malzemeler hazır ise güzel bir kase yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Çiçek kase yapımı için şişenin alt tarafı kullanılacağı için ilk olarak bunu kesmeniz gerekiyor.
  • Kalem ile keseceğiniz yeri işaretleyip falçata yardımı ile parçayı çıkarın. Daha sonra makas ile kenarlarını keserek düzeltin.
  • Sonraki aşamada bunun alt tarafındaki çıkıntılara makas yardımı ile V şeklinde kesikler yapın.
  • Yaptığınız kesikleri dışa doğru açtırarak kıvırın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe ile çiçek kase yapımı tamamlanmış oluyor.

Yapmış olduğunuz dekoratif kaseyi orjinal hali ile kullanabileceğiniz gibi isterseniz boyayabilirsiniz. Bu güzel kasenin içine yapay çiçek ya da minik ponponlar koyarak sehpa ya da masanın üzerine koyabilirsiniz. İsterseniz içine şeker koyarak şekerlik olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını evde denemek isteyenler için aşağıda pet şişe ile çiçek kase yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu tür geri dönüşüm çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız pet şişeden kase ve şekerlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir