Mandalina Kabuğu ile Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Mandalina Kabuğu ile Dekoratif Süs Nasıl Yapılır

Mandalina kabuğu ile dekoratif süs nasıl yapılır? bunu öğrenerek siz de evde kolay bir şekilde çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Evinizin dekorunda bir farklılık oluşturmak isterseniz malzeme olarak mandalina kabuğu kullanabilirsiniz. Turuncu rengi ile yapacağınız süslemeler evinizin dekorunu güzelleştirmeye yardımcı olabilir. Bu yazımızda bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak mandalina kabuğu ile dikkat çekici süslemeler tasarlayabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mandalina Kabuğu ile Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Evde mandalina kabuğundan dekoratif süs yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tel yapmanız gereken mandalinaların kabuğunu mümkün olduğunca bütün olarak çıkarmak ve sonrasında bıçak ile bu kabuklara istediğiniz şekli vermek. Yaptığınız dekoratif süslere delik açıp buradan ince bir ip geçirerek bunları istediğiniz yere asabilirsiniz. Çocuğunuz varsa bu eğlenceli çalışmayı onunla birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Mandalina kabuğu
  • Bıçak
  • Bir parça ip

Mandalina Kabuğu ile Dekoratif Süs Yapımı

Mandalina kabuğunun üzerine kalp, yıldız, yaprak, çiçek ya da başka şekiller yapabilirsiniz. Uygulama öncesinde bir kartona istediğiniz boyutta kalıp hazırlarsanız bu konuda işiniz kolaylaşacaktır. Şimdi gelelim uygulamanın yapılışına.

Kesme tahtasının üzerine mandalina kabuğunu koyun. Kabuğun üzerine kalıbı yerleştirin ve kalıbın etrafından bıçak ile geçin.

Mandalina Kabuğu ile Dekoratif Süs
Mandalina Kabuğu ile Dekoratif Süs

Sonrasında dikkatli bir şekilde kabuğun fazlalığını çıkarın. Bunu yaptığınızda aşağıdaki gibi güzel bir dekoratif süs y-tasarlayabilirsiniz.

Mandalina Kabuğu ile Dekoratif Süs-1
Mandalina Kabuğu ile Dekoratif Süs-1

İstediğiniz sayıda dekoratif süs yaptıktan sonra bunların üst tarafına delik açıp ip geçirebilirsiniz.

Mandalina Kabuğu ile Dekoratif Süs-2
Mandalina Kabuğu ile Dekoratif Süs-2

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif süsler kullanıma hazırdır. Bunları istediğiniz yere asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz mandalina kabuğu ile yaptığınız süsleri yılbaşı ağacı süslemesi yapmak için de kullanabilirsiniz. Aynı yöntemi portakal kabuğu ile de uygulayabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için yukarıda mandalina kabuğu ile dekoratif süs yapımı resimli anlatım paylaştık. Bu kolay yöntem sayesinde ekstra masrafa girmeden evde harika süslemeler tasarlayabilirsiniz. Çam ağacı şeklinde güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kartondan çam ağacı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir