Kolay Yılbaşı Süsü Yapımı

Kolay Yılbaşı Süsü Yapımı

Kolay yılbaşı süsü yapımı başlığı altında sizlerle evde kolay dekoratif süs yapabileceğiniz örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Evde dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için özel olarak malzeme almak yerine evdeki artık malzemeleri değerlendirebilirsiniz. Bu konuda sizlere ilham verecek örnek çalışmaları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Kolay Yılbaşı Süsü Yapımı

Evde yılbaşı süsü yapmak için hayal gücünüzü ve elinizdeki malzemeleri kullanabilirsiniz. Portakal ve mandalina kabuğundan tuvalet kağıdı rulosuna, alüminyum folyodan plastik kapağa kadar pek çok malzeme ile dekoratif süs yapılabilir. Evde boş karton kutular varsa bunları kullanarak çam ağacı, yıldız ve daha birçok güzel süsleme yapabilirsiniz.

Kolay Yılbaşı Süsü Yapımı-1
Kolay Yılbaşı Süsü Yapımı-1

Evde Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır?

Mandalina ve portakal kabuklarını atmak yerine bunlarla çok güzel yılbaşı süsleri yapabilirsiniz. Bunun için bu meyvelerin kabuklarını büyük parçalar halinde çıkarmanız gerekmektedir. Sonrasında meyve kabuklarını kesme tahtasının üzerine alarak bunlara yıldız, kalp, çam ağacı ya da çiçek şekilleri verebilirsiniz. Portakal ve mandalina kabuğu ile yaptığınız bu süslere ip takarak bunları çam ağacı süslemesi için ya da farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

Tuvalet kağıdı rulosundan 3 tane aynı kalınlıkta şerit kesip bunların üzerine desenli bant yapıştırın. Daha sonra bu şeritleri iç içe geçirerek harika top süsler yapabilirsiniz. Bir tuvalet kağıdı rulosunu beyaza boyadıktan sonra eva ile buna şapka ve diğer parçaları hazırlayarak kardan adam şeklinde sevimli bir yılbaşı süsü yapabilirsiniz.

Alüminyum folyonun içine küçük bir plastik top sararak bununla güzel bir top süs yapabilirsiniz. Bir kartona istediğiniz boyutta yıldız çizip bunu makas ile kestikten sonra alüminyum folyoya sararak parlak bir yıldız tasarlayabilirsiniz.

Evde deterjan kabı varsa bunun üzerine istediğiniz boyutta yıldız çizin. Bunu makas ile kestikten sonra ortasına pul ya da küçük parlak bir taş yapıştırın. Bu şekilde evde çok güzel süsler tasarlayabilirsiniz. Elinizde değerlendirilmeyi bekleyen plastik kapaklar varsa bunların üzerine desenli bantlarla kaplama yaparak ışıltılı süsler tasarlayabilirsiniz.

Evde yılbaşı ya da doğum günü kutlaması yapacağınız zaman güzel dekoratif süsler yapmak isteyenler için aşağıda kolay yılbaşı süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde güzel bir duvar süsü tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız karton ve poşet ile kalpli duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir