Gazete Baskılı Oje Deseni Nasıl Yapılır?

Gazete Baskılı Oje Deseni Nasıl Yapılır

Gazete baskılı oje deseni nasıl yapılır? bunu merak ediyorsanız yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Evde tırnaklarınıza nail art yapmak istiyor fakat bu konuda kendinize güvenmiyorsanız size önereceğimiz kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Tırnaklarınıza gazete baskısı deseni yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışı hakkındaki bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Gazete Baskılı Oje Deseni Nasıl Yapılır?

Evde gazete baskılı oje yapımının zor olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz yöntemi uyguladığınızda aslında düşündüğünüz kadar zor olmadığını kendiniz de görebilirsiniz. Sizin tek yapmanız gereken gazete baskısını renk oje üzerine yapacağınıza karar vermek. Tırnaklarınıza gazete baskısı yaparken dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılara da değinelim. Gazetedeki yazıların oje üzerine çıkması için kolonya kullanmanız gerekmektedir. Uygulamayı rahat yapmak için küçük bir kabın içine bir miktar kolonya koymanızı tavsiye ediyoruz. Yazıların düzgün bir şekilde geçmesi için tırnağın her yerine kolonya uygulanması gerekmektedir. Yapılan uygulama sonrasında tırnalkarın daha güzel görünmesi için şeffaf parlatıcı kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Gazete kağıdı
 • Makas
 • İstediğiniz renkte oje
 • Parlatıcı
 • Küçük bir kap
 • Kolonya

Gazete baskısının görünmesi için açık renk oje tercih etmeniz gerekmektedir.

Gazete Baskılı Oje Deseni Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise gazete baskılı oje deseni yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak gazete kağıdından makas yardımı ile tırnaklarınızın boyutuna uygun büyüklükte parçalar kesin.
 • Tırnaklarınıza oje sürün ve bir süre kuruması için bekleyin.
 • Daha sonra küçük bir kabın içine biraz kolonya koyun.
 • Tırnaklarınızdan birini kolonyaya iyice batırın ve hemen üzerine gazete kağıdını güzelce bastırın. Kısa bir süre bekleyip kağıdı çıkardığınızda oje üzerindeki yazıları görebilirsiniz.
 • Tüm tırnaklarınıza tek tek aynı işlemi uyguladıktan sonra parlatıcı sürerek uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay uygulama sayesinde evde tırnaklarınıza gazete baskılı nail art yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı ayak tırnaklarınız için de yapabilirsiniz. Denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda gazete baskılı oje resimli anlatım paylaşıyoruz. Simli oje kullanmayı seviyorsanız bu konudaki pratik bilgileri öğrenmek isterseniz daha önce paylaştığımız, simli oje nasıl kolay sürülür yazımıza göz atabilirsiniz.

Gazete Baskılı Oje Resimli Anlatım
Gazete Baskılı Oje Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir