Hobi Çubuğu ve Poşet ile Kitap Ayracı Yapımı

Hobi Çubuğu ve Poşet ile Kitap Ayracı Yapımı

Hobi çubuğu ve poşet ile kitap ayracı yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için evde hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. Yeni bir kitap ayracına ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan satın almak yerine evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde evdeki poşetleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Uygulamayı denemek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Hobi Çubuğu ve Poşet ile Kitap Ayracı Yapımı

Evde hobi çubuğu ve poşet ile kitap ayracı yapmak dışarıdan bakınca zor gibi görünsede aslında çok kolaydır. Ahşap çubuklarla kitap ayracı yapmak için bunlar boyanabilir ya da uygun malzemeler kullanılarak üzerleri süslenebilir. Daha şık bir tasarım yapmak için çubuklara kaplama yapılabilir. Biz bugün sizlerle hobi çubuğu üzerine poşet ile kaplama yapacağınız kolay bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Üzerinde desen bulunan poşetleri kullanarak yapacağınız kaplama sonucunda ahşap üzerine baskı yapılmış gibi hoş bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Poşet
  • 1 tane hobi çubuğu
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Güzel bir tasarım olması için üzerinde desen bulunan poşetleri kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada üzerinde çiçek deseni bulunan bir poşet kullanılmış. Üzerinde küçük desenler bulunan poşetleri tercih ederseniz ortaya daha görünüm çıkacaktır.

Hobi Çubuğu ve Poşet ile Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile poşetin alt ve üst tarafını keserek bunu düz bir parça haline getirin.
  • Kaplama yapmak için poşetin desenli kısmı kullanılacağı için arka tarafını da kesebilirsiniz.
  • Poşeti çubuğun üzerine sıkı bir şekilde sarın ve açık olan kenarına yapıştırıcı sürerek güzelce yapıştırın.
  • Son olarak kenarlardaki fazlalıkları keserek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra poşet ile kitap ayracı yapımı tamamdır. Bunu kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda hobi çubuğu ve poşet ile kitap ayracı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Farklı bir malzeme ile kitap ayracı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Hobi Çubuğu ve Poşet ile Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım
Hobi Çubuğu ve Poşet ile Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir