Fırında Sucuklu Kaşarlı Ekmek Nasıl Yapılır?

Fırında Sucuklu Kaşarlı Ekmek Nasıl Yapılır

Fırında sucuklu kaşarlı ekmek nasıl yapılır? bunu merak ediyorsanız yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Sabah kahvaltısında kızarmış ekmek yemeyi seviyorsanız sucuk ve kaşar peyniri gibi eksrta malzemeler kullanarak bunu daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz. Evde bayat ekmek varsa bunları da yazımızda vereceğimiz tarifi uygulayarak değerlendirebilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Fırında Sucuklu Kaşarlı Ekmek Nasıl Yapılır?

Evde yapabileceğiniz kolay kahvaltılık tarif arıyorsanız pizza görünümünde ekmek dilimleri hazırlayabilirsiniz. Bu ekmek dilimlerini çocuklarda çok sevdiği için evde denemek isteyebilirsiniz. Paylaştığımız tarifte sucuk kullanılmış fakat siz isterseniz salam ya da sosis de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde domates ve biber varsa bunları da kullanarak daha doyurucu ve lezzetli bir kahvaltılık hazırlayabilirsiniz. Denemek isteyenler için aşağıda fırında sucuklu kaşarlı ekmek tarifi ve malzeme listesini paylaşıyoruz.

Fırında Sucuklu Kaşarlı Ekmek
Fırında Sucuklu Kaşarlı Ekmek

Gerekli Malzemeler

  • 8 dilim ekmek
  • 1 kase rendelenmiş kaşar peyniri
  • Sucuk

Fırında Sucuklu Kaşarlı Ekmek Yapımı

Ekmek dışında sadece 2 malzeme kullanarak kısa sürede kısa çıtır çıtır ekmek dilimleri hazırlayabilirsiniz. Bayat ekmekler varsa bu tarif sayesinde onları da değerlendirebilirsiniz. Ön hazılık olarak kaşar peynirini rendeleyin. Sucuğu bıçak yardımı ile halka ya da küp küp doğrayın. Ekmeği kesme tahtasına alarak bıçak yardımı ile orta kalınlıkta dilimleyin.

Bu ön hazırlık aşamasının ardından ekmek dilimlerini pişirmeye başlayabilirsiniz. Dilimlenmiş ekmekleri fırın tepsisine sıralayın. Daha sonra bunların üzerini rendelenmiş kaşar peyniri ile kaplayın. Kaşar peynirinin üzerine de dilimlenmiş sucukları yerleştirin. Ekmek dilimlerini bu şekilde hazırladıktan sonra tepsiyi önceden ısıtılmış 180 derece fırına alın. Ekmeklerin üzeri kızarana kadar pişirin. Tüm bu aşamalardan sonra kahvaltılık çıtır ekmek dilimleri servise hazırdır. Afiyet olsun.

Fırında Sucuklu Kaşarlı Ekmek Yapımı Resimli Anlatım
Fırında Sucuklu Kaşarlı Ekmek Yapımı Resimli Anlatım

Evde fırında sucuklu kaşarlı ekmek yapımı bu şekilde olup tariftende anlaşılacağı gibi oldukça kolaydır. Sabah kahvaltısında sevdikleriniz için lezzetli ekmek dilimleri hazırlamak isterseniz bu kolay tarifi uygulayabilirsiniz. Bayat ekmekleri farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız yumurtalı ekmek nasıl yapılır yazımızdaki pratik tariflere göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir