Deterjan Kabı ile Magnet Yapımı
Kendin Yap

Deterjan Kabı ile Magnet Yapımı

Deterjan kabı ile magnet yapımı plastik kapları değerlendirebileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Temizlik malzemelerinin rengarenk plastik kaplarını çöpe atmak yerine bunlarla çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Bu konuda size ilham verebilecek bir örnek çalışmayı yazımızda paylaşıyoruz. Deterjan kabı ile rengarenk buzdolabı süsleri tasarlamak isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Deterjan Kabı ile Magnet Yapımı

Evde buzdolabı süsü yapımı için farklı malzemeler kullanılabilir. Eva, keçe ya da karton bu tür çalışmalarda ön plana çıksada düğme, plastik kapak ya da deterjan kaplarını da kullanabilirsiniz. Biz bugün sizlerle deterjan kabı kullanarak uygulayabileceğiniz çok kolay bir yöntem paylaşıyoruz. Farklı renkte plastik kaplar kullanarak harika tasarımlara imza atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Deterjan kabı
 • Falçata
 • Karton kalıp
 • Kalem
 • Makas
 • Silikon tabancası
 • Küçük bir mıknatıs

Listede yazılı olan karton kalıp plastik kaba şekil çizmek için kullanılmaktadır. Kendi zevkinize göre çiçek, yıldız, kalp ya da başka figürler yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında makas ile kesilebilen yapıda olan her türlü plastik kap kullanılabilir.

Deterjan Kabı ile Magnet Nasıl Yapılır?

Deterjan kabı ve diğer malzemeler hazır ise detarjan kabından magnet yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak deterjan kabının üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkararak yüzeyi güzelce temizleyin. Sonrasında plastik kabın üst tarafını falçata yardımı ile keserek çıkarın. Kabın düz kısmına kalıbı yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek figürü çizin.
 • Çizimi yaptıktan sonra makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
 • Kalem ya da başka malzemeler ile gerekli süslemeleri yaptıktan sonra arkasına silikon tabancası yardımı ile küçük bir mıknatıs yapıştırın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra deterjan kabı ile magnet yapımı tamamlanmış oluyor. Süsü dolaba mıknatıs ile tutturarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Deterjan Kabı ile Magnet Yapımı-1
Deterjan Kabı ile Magnet Yapımı-1
Deterjan Kabı ile Magnet Yapımı-2
Deterjan Kabı ile Magnet Yapımı-2
Deterjan Kabı ile Magnet Yapımı-3
Deterjan Kabı ile Magnet Yapımı-3
Deterjan Kabı ile Magnet Yapımı-4
Deterjan Kabı ile Magnet Yapımı-4

Bu yazımızda sizlerle evde keyif alarak yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaştık. Denemek isteyenlere kolaylık olması için aşağıda deterjan kabı ile magnet yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Farklı malzemeler ile bu tür bir geri dönüşüm çalışması yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız plastik şişe kapağı ve düğmelerle magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: