Keçe ile Kolay Magnet Yapımı

Keçe ile Kolay Magnet Yapımı

Keçe ile kolay magnet yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla yapabileceği bir keçe tasarım çalışmasıdır. Keçe buzdolabı süsleri şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Sizin de böyle süslere ihtiyacınız varsa dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle bu konuda uygulayabileceğiniz çok kolay bir yöntem paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Keçe ile Kolay Magnet Yapımı

Evde keçe magnet yapmak isterseniz bunun en kolay yolu kalıp kullanmaktır. İstediğiniz figürleri bir kartona çizip bunların yardımı ile keçeye şekilleri çıkarabilirsiniz. Bu şekilleri makas ile kestikten sonra arkasına küçük bir mıknatıs yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Elinizde mıknatıs kaplamalı buzdolabı süsü varsa size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak bunun üzerine keçe ile kaplama yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Mıknatıs kaplamalı buzdolabı süsü
  • İstediğiniz renkte keçe
  • Kalem
  • Makas
  • Silikon tabancası

Bunların dışında yapacağınız tasarıma göre hareketli göz, boncuk ya da pul gibi malzemeler de kullanabilirsiniz.

Keçe ile Magnet Nasıl Yapılır?

Elinizde başka çalışmalardan kalan keçe parçaları varsa dekoratif süs yapımında bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak bir kartona kalp, balık ya da istediğiniz başka figürleri çizin. Daha sonra bunları makas ile keserek kalıpları hazırlayın.
  • Kalıpları mıknatıs kaplamalı buzdolabı süslerinin üzerine yerleştirip etraflarından kalem ile geçin ve daha sonra makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Aynı şekilde keçe ile de figürleri hazırladıktan sonra bunları mıknatıs kaplamaların üzerine yapıştırın. Bunu yaparken mıknatısın arkaya gelmesine dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Son olarak magnetlerin üzerine gerekli süslemeleri yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra keçe magnetler kullanıma hazırdır. Eğer elinizde mıknıtıs kaplamalı magnet yoksa keçe ile yaptığınız figürlerin arkasına küük bir mıknatıs yapıştırabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda keçe ile magnet yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Farklı bir malzeme ile buzdolabı süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız deterjan kabı ile magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir