Kolay Örgü Bileklik Yapımı

Kolay Örgü Bileklik Yapımı

Kolay örgü bileklik yapımı ile siz de evde kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel bileklikler yapabilirsiniz. Bileklik sevilen bir aksesuar olduğu için bu yazımızda sizlerle örgü bilelik yapımını paylaşmak istiyoruz. Bileklik yapımı için genelde farklı düğüm teknikleri kullanılmaktadır. Bu teknikleri herkes bilemeyebilir. Biz bu konuda işinizi kolaylaştırmak için saç örgüsü şeklinde bileklik yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Önerimizi beğendiyseniz uygulamanın yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Kolay Örgü Bileklik Yapımı

Evde örgü bileklik yapmak farklı ipler kullanılmaktadır. Yün ip ile yapılan bileklikler şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Yapacağınız tasarımı uzun süre kullanmak isterseniz paraşüt ipi kullanabilirsiniz. İp ve hobi malzmeleri satan yerlerde istediğiniz renkte paraşüt ipi temin edebilirsiniz. Sevdiklerinize kendi el emeğiniz ile yaptığınız bir hediye vermek isterseniz malzemeleri temin ettikten sonra size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz.

Kolay Örgü Bileklik Yapımı-1
Kolay Örgü Bileklik Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

 • 3 farklı renkte ip
 • Makas
 • İpi sabitlemek için bant

Bilekliği yapmak için her türlü ip kullanılabilir. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada paraşüt ipi kullanılmıştır. Bilekliği kopçalı yapmak isterseniz kullanmadığınız bir takının kopçasını kullanabilirsiniz.

Saç Örgüsü Bileklik Nasıl Yapılır?

İpler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir örgü bileklik yapabilirsiniz.

Örgü Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
Örgü Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
 • İlk olarak iplerden makas yardımı ile 1,5 metre uzunluğunda parça kesin.
 • Kestiğiniz bu ipleri ortadan ikiye katlayın ve başlangıç yerine düğüm atın.
 • Bu şekilde her renkten 2 tane ip olacak.
 • Örnek uygulama üzerinden anlatacak olursak pembe, siyah ve yeşil ipleri iki gruba ayırın.
 • Sağ ve sol tarafta bulunan ipleri aynı şekilde sıralayın.
 • Daha sonra sağdaki pembe ipi sola, soldaki pembe ipi de sağa geçirin.
 • Sırasıyla yeşil ve siyah ipleri de bir taraftan öbür tarafa geçirin.
 • Bu sırayı şaşırmadan yöntemi uyguladığınızda ortaya güzel bir saç örgüsü bileklik çıkacak.

Bilekliği yaptıktan sonra bitiş yerine düğüm yapın ve biraz ip bırakarak fazlalığı makas ile kesin. Bu ipleri ikiye ayırıp örün ve düğüm yapın. Bilekliğin diğer tarafına da kopçayı geçirin. Bu şekilde bilekliği kolunuza göre ayarlayarak kullanabilirsiniz. Evde bu kolay yöntemi uygulayarak istediğiniz renkte bileklik yapabilirsiniz. Yöntemi denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kolay örgü bileklik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde makrome ip ile bileklik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız makrome bileklik nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir