Şehriye Çorbası Kaç Dakikada Pişer?

Şehriye Çorbası Kaç Dakikada Pişer

Şehriye çorbası kaç dakikada pişer? bunu merak ediyorsanız yazımızda bu sorunun cevabını ve bu konusa işinize yarayacak pratik bilgiler bulabilirsiniz. Şehriye çorbası hem lezzeti hem de kolay yapımı nedeni ile sıkça tercih edilen bir çorba çeşididir. Arpa şehriye, tel şehriye ve yıldız şehriye gibi farklı şehriye çeşitleri bulunmaktadır. Makarna grubundan olan şehriyenin tek başına pilavı yapıldığı gibi pirinç ile birlikte de pilav yapımında kullanılmaktadır. Pilavın dışında çorba olarak pişirildiğinde de çok lezzetlidir.

Makale İçeriğinde Neler Var

Şehriye Çorbası Kaç Dakikada Pişer?

Şehriye çorbası çocukların da çok sevdiği bir çorba çeşididir. Yapımı diğer çorbalara oranla daha kolay olduğu gibi pişme süresinin kısa olması bakımından da avantaj sağlar. Evde ilk kez bu çorbayı pişirecek olanlar şehriye çorbasının pişme süresini merak edebilirler. Bu lezzetli çorbanın pişme süresi şehriyenin şekline göre değişmektedir. Tel şehriye çorbası arpa ve yıldız şehriyeye oranla daha kısa sürede pişmektedir. Çorbanın pişmesi için şehriyelerin yumuşaması gerekmektedir. Kaynayan çorba suyunun içinde şehriyeler şişerek yumuşamaktadır. Çok doyurucu olan bu çorbayı pişirmek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda çorbanın pişme süresini paylaşıyoruz. Evde sevdikleriniz için lezzetli bir arpa şehriye çorbası pişirmek isterseniz daha önce paylaştığımız arpa şehriye çorbası nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Arpa Şehriye Çorbası Kaç Dakikada Pişer?

Çorbayı arpa şehriyeli olarak seviyorsanız, arpa şehriye çorbası kaç dakikada pişer? bunu merak edebilirsiniz. Bu çorbayı tencerede 15 dakikada pişirerek sevdiklerinize servis yapabilirsiniz. Yıldız şehriye de aynı sürede pişmektedir. Çorbayı tel şehriye ile seviyorsanız, tel şehriye çorbası kaç dakikada pişer? bunu merak edebilirsiniz. Tel şehriye çorbasının pişme süresi 5 dakikadır.

Bu yazımızda sizlerle şehriye çorbasının pişme süresi hakkında bilgiler paylaştık. Çorba tenceresinin içine sıvı yağ, salça ve domatesi alıp bunları kavurduktan sonra suyunu ilave edin. Tenceredeki su kaynadıktan sonra şehriyeleri ilave ettikten sonra 10 dakika içinde çorba pişmiş olacaktır. Eğer tel şehriye kullandıysanız bu süre 3-4 dakika kadar olacaktır. Bu yazımızda paylaştığımız pratik bilgiler sayesinde artık siz de bu çorbayı tam kıvamında pişirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir