Puding Kapları ile Duvar Süsü Yapımı

Puding Kapları ile Duvar Süsü Yapımı

Puding kapları ile duvar süsü yapımı ile evde güzel bir dekoratif süs tasarlayabilirsiniz. Küçük çocukların severek tükettiği pudinglerin rengarenk kapları bulunmaktadır. Bu küçük plastik kapları çöpe atmak yerine içlerini temizledikten sonra bunlarla çok güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Puding Kapları ile Duvar Süsü Yapımı

Evde kolay duvar süsü yapmak isterseniz puding kapları bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Bu küçül plastik kaplar kendinden boyalı olduğu için ayrıca boya kullanmanıza gerek yoktur. Sizin tek yapmanız gereken bu kapları birbirine yapıştırmak. Daha şık bir tasatım oluşturmak isterseniz aralara boncuk, pul ya da küçük parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz. Elinizdeki puding kabı sayısına göre farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Değişik renkte kaplar kullandığınızda ortaya rengarenk bir dekoratif süs çıkacaktır. Tasarımı size ait olan bu güze dekoratif süsü salon, oturma odası ya da çocuk odasında kullanabilirsiniz.

Puding Kapları ile Duvar Süsü Yapımı-1
Puding Kapları ile Duvar Süsü Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 6 tane puding kabı
  • Silikon tabancası
  • Süsleme yapmak için pul ya da boncuk
  • Dekoratif süsü asmak için ince bir kurdele

Puding Kapları ile Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce pudin kaplarını güzelce yıkayarak temizleyin. Sonrasında güzel bir duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeye başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Puding kaplarını masanın üzerine alt alta ya da yan yana gelecek şekilde uç uca sıralayın.
  • Sonrasında bu kapların alt ve yan taraflarını uçalrından silikon tabancası yardımı ile yapıştırın.
  • Buradan sonrasında plastik kapların alt taraflarına ve bağlantı yerlerine boncuk ya da pul yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif suvar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Bunun üst tarafına ince bir kurdele ile sap yaparak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Yuvarlak bir duvar süsü tasarlamak isterseniz bir karton ile halka yapıp plastik kapları bunun üzerine yapıştırabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını evde yapmak isteyenler için aşağıda puding kapları ile duvar süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde yumurta kolisi ile güzel bir duvar süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız yumurta kolisinden çiçekli duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir