Peluş Oyuncaklar Nasıl Temizlenir?

Peluş Oyuncaklar Nasıl Temizlenir

Peluş oyuncaklar nasıl temizlenir? sorusunun cevabını öğrenerek bu oyuncakları yıpratmadan ve yapılarına zarar vermeden temizleyebilirsiniz. Peluş oyuncakları özellikle küçük çocuklar kullandığı için bunları temizlerken çok dikkatli olmak gerekmektedir. Oyuncakların temiz olması kadar temizlerken kullanılan malzemeler de son derece önemlidir. Temizliğine önem verilmeyen ya da kimyasal deterjanlarla yıkanan oyuncaklar çocukların sağlığına zarar verebilir. Bu yazımızda peluş oyuncakları temizlemek için uygulayabileceğiniz yöntemler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Peluş Oyuncaklar Nasıl Temizlenir?

Sevimli görünümleri ile dikkat çeken peluş oyuncakları kullanım sıklığına göre ayda 1 ya da 2 kere yıkayabilirsiniz. Bu oyuncaklar makinede ya da elde yıkanabileceği gibi çok kirli değillerse silinerek de temizlenebilir. Oyuncakların yapısına zarar vermemek için yıkarken uygun deterjan kullanımının yanı sıra suyun sıcaklığına da dikkat edilmelidir. Çoğu peluş oyuncak sıcak su ile yıkandığı zaman tüyleri yumuşaklığını kaybederek çirkin ve sert bir görünüm alabilir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için bu oyuncakları ılık su ile yıkamak gerekmektedir. Genelde oyuncakların üzerinde kaç derecede yıkanmaları gerektiği yazılmaktadır. Talimatlara uygun şekilde yıkanan oyuncaklar hem iyi temizlenir hem de yapıları zarar görmez.

Peluş Oyuncaklar Makinede Nasıl Yıkanır?

Peluş Oyuncaklar Nasıl Temizlenir-1
Peluş Oyuncaklar Nasıl Temizlenir-1

Peluş oyuncaklar genelde çamaşır makinesinde yıkanarak temizlenmektedir. Bu konuda size yardımcı olabilmek için peluş oyuncak makinede nasıl yıkanır? biraz bundan bahsedelim. Eğer oyuncakta pil ya da yıkanmasına engel olacak herhangi bir aksesuar yoksa makinede yıkamak daha kolay olacaktır. Peluş oyuncaklar yıkanıp kuruduktan sonra bunlarda deterjan kalıntılatı olabilir. Küçük çocukların oyuncakları ağzına götürmesi ihtimaline karşı kimyasal madde içermeyen deterjan kullanmak gerekmektedir. Oyuncağın yapısının bozulmaması için üzerinde bulunan etikette yazılı olan dereceye uygun olarak yıkayabilirsiniz.

Peluş Oyuncaklar Elde Nasıl Yıkanır?

Oyuncağın üzerinde makineye zarar verecek ya da yıkanmasına mani olacak bir aksesuar varsa bunu elde yıkayarak temizleyebilirsiniz. Elde yıkanacak olan peluş oyuncakları temizlemek için bebek şampuanı ya da kabartma tozu kullanılabilir. 4 paket kabartma tozu, 1 tane plastik yıkama torbası ve banyo fırçası bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Bu yöntemi uygulamak için peluş oyuncağı güzelce ıslatın ve yıkama poşetinin içine koyun. Poşetin yarısına kadar su koyduktan sonra kabartma tozunu da ilave edin. Poşetin ağzını sıkı bir şekilde kapattıktan sonra yaklaşık 5 dakika çalkalayın. Daha sonra poşetten çıkararak fırçalayın. Bu pratik yöntem sayesinde oyuncağın üzerindeki lekeler yumuşayacağı için fırçalandığı zaman kolay bir şekilde çıkacaktır.

Bu yazımızda sizlerle, peluş oyuncaklar nasıl yıkanır? sorusunun cevabını paylaştık. Verdiğimiz bilgiler sayesinde artık siz de bu oyuncakları kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Peluş oyuncakları yıkadıktan sonra bunları açık havada güzelce kurutarak tertemiz olmalarını sağlayabilirsiniz. Polar kumaş temizlemek için pratik bilgilere ihtiyacınız varsa daha önce paylaştığımız polar nasıl temizlenir yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir