Sosis Kaç Dakikada Haşlanır
Mutfak,  Pratik Bilgiler

Sosis Kaç Dakikada Haşlanır?

Sosis kaç dakikada haşlanır? bunu öğrenerek siz de evde yapacağınız sade ya da salçalı sosis haşlamasının kıvamını tutturabilirsiniz. Sosis, hem sabah kahvaltısında hem de gün içinde tüketilen bir gıdadır. Yağda kızartılan, tostun içinde kullanılan sosisin haşlaması da yapılmaktadır. Yağda kızaran gıdalar yerine haşlanmış olanlarını tercih ediyorsanız sosisin de haşlamasını yapabilirsiniz. Bu yazımızda sosis pişirmenin püf noktaları ve sosisin pişme süresi hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Sosis Kaç Dakikada Haşlanır?

Kahvaltıda ya da gün içinde karnınız acıktığında kısa sürede güzel bir atıştırmalık hazırlamak isterseniz sosis haşlaması yapmayı düşünebilirsiniz. Çocuklarda bu lezzeti çok sevdiği için sade ya da salçalı sosis haşlamasını severek yiyeceklerdir. Haşlanmış sosisi salata yapımında da kullanabilirsiniz. Pratik yapımı nedeni ile kısa sürede ortaya güzel bir lezzet çıkarabilirsiniz.

Sosis Kaç Dakikada Haşlanır-1
Sosis Kaç Dakikada Haşlanır-1

Bu lezzeti evde ilk defa yapacak olanlar sosisin haşlanma süresi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Sosisi ister sade ister salçalı olarak pişirin haşlanma süresi 20 dakikadır. Bu süreyi aşmanız halinde sosis gereğinden fazla piştiği için aşırı yumuşayarak lezzetini yitirebilir. Sosisi daha lezzetli bir hale getirmek için salça ve bazı baharatlar kullanabilirsiniz. Domates salçası ile hazırlayacağınız sosun içinde haşlayacağınız sosisler daha lezzetli olacaktır. Baharatlı lezzetlerden hoşlananlar biraz da karabiber kullanabilir.

Sosis Haşlamanın Püf Noktaları

Sosis haşlaması yaparken haşlanma süresine dikkat etmenin yanı sıra uygulamanız gereken bazı pratik bilgiler de bulunmaktadır. Sosisi lezzetli bir şekilde pişirmek için bunları suya koymadan önce üzerlerine kürdan ile delik açabilir ya da bıçak ile çizik yapabilirsiniz. Bu şekilde haşlama suyu sosisin içine iyice işleyerek daha iyi pişmesini sağlayacaktır. Pek çok kişi sosis haşlarken bunların çatlamasından şikayetçidir. Böyle bir sorun yaşamamak için sosisleri kısık ateşte haşlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde sosis haşlamanın püf noktaları ve sosisin pişme süresi hakkında bilgiler paylaştık. Siz de kahvaltıda ya da gün içinde sevdikleriniz için lezzetli bir sosis haşlaması pişirmek isterseniz bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Sebzelerin haşlanma süresi hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız sebzeler kaç dakikada haşlanır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir