Kola Kutusundan Neler Yapılır?

Kola kutusundan neler yapılır? başlığı altında sizlerle evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. İçtiğiniz içeceklerin metal kurularını atmak yerine bunları farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Biz bugün sizlerle kola kutusu ile anahtarlık ve dekoratif süs yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Elinizde değerlendirilmeyi bekleyen metal kutu varsa uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Kola Kutusundan Neler Yapılır?

Evde kola kutusundan anahtarlık yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken kutunun alt ve üst tarafını keserek çıkarmak. Sonrasında geri kalan parçanın üzerine yıldız, kalp, çiçek, balık gibi istediğiniz şekilleri çizip makas ile kesmek. Yaptığınız bu metal figürlerin ucuna anahtarlık halkası geçirerek harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. İsterseniz aynı yöntem ile metal dekoratif süsler de yapmanız mümkün.

Gerekli Malzemeler

  • Kola kutusu
  • Falçata
  • Makas

Bunların dışında ip ya da anahtarlık halkası gibi malzemelere de gerek duyulabilir.

Kola Kutusundan Anahtarlık ve Dekoratif Süs Yapımı

Kola kutusu ve diğer malzemeler hazır ise güzel bir anahtarlık ya da dekoratif süs yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak falçata yardımı ile kola kutusunun alt ve üst kısmını keserek çıkarın.
  • Geriye kalan parçanın yan tarafını makas ile keserek bunu düzleştirin.
Kola Kutusundan Neler Yapılır-1
Kola Kutusundan Neler Yapılır-1
  • Bu düz parçayı iç tarafı size dönük olacak şekilde yerleştirin. Sonrasında üzerine kalem ile istediğiniz herhangi bir şekil çizin. Bu aşamada isterseniz kalıp da kullanabilirsiniz.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek güzelce kesin.
  • Son olarak bunun üst kısmına sivri bir cisim yardımı ile delik açarak buradan anahtarlık halkası geçirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle kola kutusundan dekoratif süs yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaştık. Farklı renklerde kutular kullanarak siz de evde rengarenk anahtarlık ve birbirinden güzel dekoratif süsler tasarlayabilirsiniz. Aynı uygulamayı pet şişe ya da plastik malzemeler ile de yapabilirsiniz. Kola kutusunu farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız evde kurabiye kalıbı nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Görsel Kaynak: www.eglenbizle.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir