Milföy Hamuru Kaç Dakikada Çözülür?

Milföy Hamuru Kaç Dakikada Çözülür

Milföy hamuru kaç dakikada çözülür? bunu merak ediyorsanız yazımızda bu konuda işinize yarayacak pratik bilgiler bulabilirsiniz. Milföy hamuru, börek, pasta ve tatlı yapımında kullanılan bir hamur çeşididir. Evde kolay bir şekilde börek yapmak isteyenler dışarıdan hazır milföy hamuru alarak kullanmaktadır. Hamuru aldığınızda hemen kullanmayacaksanız bunu derin dondurucuda muhafaza etmeniz gerekmektedir. Milföy hamurunu kullanacağınız zaman bunu dondurucudan çıkararak çözdürmeniz gerekmektedir. Bunu nasıl yapacağınızı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Milföy Hamuru Kaç Dakikada Çözülür?

Evde börek yapılacağı zaman milföy hamuru kullanmak büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu hamurun içine damak tadınıza uygun iç harcı koyarak evde lezzetli börekler pişirebilirsiniz. Dondurucuda muhafaza edilen hamur katı olduğu için bunu çıkarır çıkarmaz kullanmak mümkün değildir. Bir süre bekleterek ya da farklı yöntemlerden yararlanarak hamurun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Evinizde mikrodalga fırın varsa 5 dakika içinde hamurun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Milföy hamurunu çözdürdükten sonra bununla lezzetli bir kruvasan pişirmek isterseniz daha önce paylaştığımız milföy hamurundan kruvasan nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Milföy Hamuru Kaç Dakikada Çözülür-1
Milföy Hamuru Kaç Dakikada Çözülür-1

Vaktiniz varsa milföy hamurunu dondurucudan çıkararak dışarıda 30 dakika bekletebilirsiniz. Bu süre içinde hamur çözülerek şekil alabilecek kıvama gelecektir. Bu yöntemi uygularken hamurları üst üste koymak yerine tek sıra halinde bekletirseniz hamurun daha çabuk çözülmesini sağlayabilirsiniz. Bu süreyi biraz daha kısaltmak isterseniz hamuru sıcak çaydanlık üzerine koyabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz bilgilerden yola çıkarak milföy hamurunun çözülme süresi için uygulanan yönteme göre 5 ila 30 dakika arasında değişebileceğini söyleyebiliz. Milföy hamurunu çözdürürken aşırı sıcağa maruz bırakmamak gerekir. Aksi halde yağlanmış olan hamur sıcağın etkisi ile yağını salarak çok yumuşak bir hale gelecek ve bu durum da şekil vermeyi zorlaştıracaktır.

Bu yazımızda milföy hamurunu ilk kez kullanacak olanlar için milföy hamuru nasıl çözdürülür? sorusunun cevabını ve hamurun çözülme süresi hakkında bilgiler paylaştık. Siz de bu bilgileri uygulayarak hamuru kolay bir şekilde çözdürerek evde lezzetli börek, pasta ve hamur işleri yapabilirsiniz. Evde milföy hamuru ile lezzetli bir börek pişirmek isterseniz daha önce paylaştığımız sucuklu milföy böreği nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir