Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir?

Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir

Cd nasıl şeffaf hale getirilir? bunu merak ediyorsanız yazımızda bu konuda uygulayabileceğiniz çok kolay bir yöntem bulabilirsiniz. Eski cd’ler kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bunların parlak yüzeyleri bütün ya da parçalar halinde kullanılarak çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bunların parlak yüzeylerini çıkarıp şeffaf hale getirerek üzerlerine boyama ya da zevkinize uygun süslemeler yapabilirsiniz. Bu yazımızda cd’yi kırmadan ve zarar vermeden kolaylıkla şeffaf bir hale getirebilmeniz için uygulayabileceğiniz en pratik yöntemi paylaşıyoruz.

Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir?

Evde dekoratif ürün yapmak için cd kullanmayı düşünüyorsanız bunu şeffaf bir hale getirmeniz gerekebilir. Böyle bir durumda cd üzerindeki yazıyı çıkarmak için koli bandı kullanabilirsiniz. Evde koli bandı varsa hemen deneme yapmak için kolları sıvayabilirsiniz. Gerekli malzemeler; koli bandı ve makas.

Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir-1
Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir-1

Koli bandından bir parçayı makas ile kesin. Bandı cd’nin yazılı olan ön tarafına yapıştırın. Elinizle güzelce bastırarak iyice yapışmasını sağladıktan sonra hızlı bir şekilde çekerek çıkarın. Bunu yaptığınız zaman bant ile birlikte boya da çıkacağı için cd şefaff bir görünüm alacaktır. Bu kolay yöntem sayesinde cd’ye herhangi bir zarar vermeden üzerindeki boyaları çok kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir-2
Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir-2

Bu şekilde cd’nin her yerine koli bandı yapıştırarak kısa sürede şeffaf bir görünüm elde edebilirsiniz. Arada küçük boya kalıntıları varsa bunları da bant ile çıkararak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir-3
Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir-3

Bu yazımızda sizlerle cd’nin boyasını çıkarmak için uygulayabileceğiniz çok kolay bir yöntemi resimli anlatım olarak paylaştık. Uygulama sonrasında şeffaf bir görünüm alan cd’yi boyayabilir ya da üzerinde desenler yapabilirsiniz. İsterseniz boncuk, pul ya da parlak taşlarla süsleme de yapabilirsiniz. Bu cd’yi küçük parçalara ayırarak dekoratif süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız cd nasıl kesilir yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir