Mandal ile Kolye Yapımı

Mandal ile Kolye Yapımı

Mandal ile kolye yapımı sayesinde siz de evde kendinize güzel bir kolye yapabilirsiniz. Takı tasarımı yapmak istiyor fakat elinizde malzeme olmadığı için bunu yapamıyorsanız bir mandal ve bir boncuk ile harika bir kolye yapabilirsiniz. Malzemeye para vermeden ve saatler harcamadan kısa sürede takı yapmak isterseniz yazımızda bahsedeceğimiz yöntemi deneyebilirsiniz. Uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Mandal ile Kolye Yapımı

Evde kolye yapımı için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Takı malzemeleri satan yerlerden uygun malzemeler alarak evde zevkinize uygun takılar yapabilirsiniz. Bizim size bahsedeceğimiz uygulamada ise ekstra malzeme almaya gerek yoktur. Mandalın ortasında bulunan metal parça ve boncuk kullanarak evde güzel bir kolye yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane mandal
  • 1 tane büyük boncuk
  • İnce bir zincir

Uygulamanın yapımında kullanılacak boncuğun delikleri mandalın metal parçasının geçeceği büyüklükte olmalıdır.

Mandal ile Kolye Nasıl Yapılır?

Mandal ve diğer malzemeler hazır ise kolye yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İşe ilk olarak mandalın ortasındaki metal parçayı çıkarmakla başlamanız gerekiyor.
  • Metal parçayı makasın ucu ile ittirerek kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz.
  • Sonrasında bunun iki ucunu açarak buraya boncuk geçirin.
  • Bu şekilde kolye ucunu yaptıktan sonra bunun kıvrık olan yerinden zinciri geçirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanacağınız zincir metal parçayı takabileceğiniz incelikte olmalıdır. Eğer zincir yoksa uygun bir ipi de kolye ucunu takmak için kullanabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde kendinize ve sevdiklerinize çok güzel kolyeler yapabilirsiniz. Evde bu kolay takı tasarımı çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda mandal ile kolye yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay deri kolye yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız deriden saçaklı kolye yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mandal ile Kolye Yapımı Resimli Anlatım
Mandal ile Kolye Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir