Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir

Telefon kılıfı nasıl temizlenir? bunu öğrenerek siz de sararan ve lekelenen telefon kılıfınızı rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Telefon kılıfı hem telefonu dış etkenlerden koruyan hem de güzelliğini tamamlayan bir aksesuardır. Beğenerek aldığımız kılıflar zaman içinde sararıp lekelenebilir. Böyle bir durumda kılıfın yapısına zarar vermeden temizlemek gerekmektedir. Bu yazımızda evde telefon kılıfı temizliği için uygulayabileceğiniz pratik bilgiler bulabilirsiniz.

Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir?

İlk alındığında parlak bir görünümü olan şeffaf kılıflar zaman içinde sararabilir. Böyle bir durumda sararan şeffaf telefon kılıfı nasıl temizlenir? sorusu akla gelir. Bunun için uygulayacağınız en kolay ve etkili yöntem diş macunu kullanmaktır. Eski bir diş fırçası yardımı ile macunu kılıfa uygulayın ve ardından güzelce durulayın. Bu kolay yöntem sayesinde telefon kılıfı tertemiz ve parlak bir görünüme kavuşacaktır. Kirlenen telefon kılıfını temzilemek için bulaşık deterjanı da kullanabilirsiniz. Bir kabın içinde ılık su bulaşık deterjanı karışımı hazırlayın. Bir bez yardmı ile lekenin olduğu yeri silin.

Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir-1
Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir-1

Kılıf temizliği için en etkili yöntemlerden birisi de asetondur. Yumuşak bir bez ya da pamuk ile uygulayacağınız aseton sayesinde kılıf tertemiz olacaktır. Aynı yöntemi saf alkol ile de uygulayabilirsiniz. Mutfakta ve temizlikte kullanılan sirke, kılıf temizliğinde de işe yarar bir malzemedir. Üzüm ya da elma sirkesi fark etmeksizin, bir kaba bir miktar sirke boşaltılır ve ardından silikon telefon kılıfı bu kabın içine konur. Bir gece bekletildiği takdirde sirkedeki asidik yapı, sararma ve lekelenmelerin temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Bu yöntemlerin dışında silikon telefon kılıfı nasıl temizlenir derseniz mutfakta sıkça kullanılan sirkenin de etkili bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Yöntemi uygulamak için bir kabın içine bir miktar üzüm veya elma sirkesi koyup silikon telefon kılıfını bunun içinde 1 gece bekletebilirsiniz. Asidik özelliği ile sirke kılıftaki leke ve sararmaları gidermeye yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda sizlerle telefon kılıfı temizliği için uygulayabileceğiniz pratik bilgiler paylaştık. Bu yöntemlerden hangisini uygularsanız uygulayın kılıfa zarar verecek sert fırça ve bezler kullanmamaya dikkat edin. Silme işlemi esnasında aşırı basınç uygulamanın da kılıfın çizilmesine ve zarar görmesine neden olabileceğini unutmayın. Evde şeffaf telefon kılıfı süslemesi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız telefon kılıfı süsleme yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir