Evde Dip Boyası Nasıl Yapılır?

Evde Dip Boyası Nasıl Yapılır

Evde dip boyası nasıl yapılır? bunu merak ediyorsanız yazımızda evde dip boyası yapımı konusunda bilgiler bulabilirsiniz. Günümüzde çoğu bayan saçlarını boyatmaktadır. Boyanan saçlar uzadığı için belli bir süre sonra dip boyası yapmak gerekmektedir. Dip boyası, adından da anlaşılacağı gibi saçların dip kısmı ile diğer kısımlarının aynı renkte olması için uygulanan bir saç boyama yöntemidir. Evde ilk kez dip boyası yapacaksanız yazımızda paylaşacağımız bilgiler işinizi kolaylaştırabilir.

Makale İçeriğinde Neler Var

Evde Dip Boyası Nasıl Yapılır?

Dip boyası, saçlardaki beyazları kapatmak ya da saçların dibi ile geri kalanının aynı renkte olması için uygulanmaktadır. Dibi gelen saçlarınızı kuaför yerine evde kendiniz de kolay bir şekilde boyayabilirsiniz. Bunu için saç renginize uygun ve kalitesine güvendiğiniz bir saç boyası almanız gerekmektedir. Daha sonra boyayı bir kabın içinde karıştırın ve saçlarınızı tutamlara ayırarak bir boya fırçası ile diplere güzelce uygulayın. Sonrasında başınıza bir bone geçirerek 40-50 dakika kadar bekleyin.

Saçların diplerinin ve diğer yerlerinin aynı renk tonunda olması için boyayı sürdükten yarım saat sonra saçlarınızı dipten uca doğru tarayın. Bu şekilde saç renginizi dengeleyerek doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Sürenin sonunda saçlarınızı ılık su ile yıkayarak güzelce durulayın.

Evde Dip Boyası Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Saçlarınızı doğal rengine boyuyorsanız aynı tonda saç boyası almaya dikkat etmelisiniz.
  • Dip boyası yaparken saçlarınızı tutamlara ayırarak saç diplerinin her yerini boyamanız gerekmektedir. Bir boya fırçası bu konuda işinizi kolaylaştıracaktır.
  • Saçlarınıza sarı dip boyası yapacaksanız boyayı uygulamadan önce saç renginizi açmanız gerekmektedir. Saç diplerinin rengini açtıktan sonra boyayı uygulayabilirsiniz.
  • Dip boyası yaparken ilk yarım saatten sonra saçlarınızı dipten uca doğru tarayarak saçların dipleri ile uçlarının aynı renk ronunda olmasını sağlayabilirsiniz.

Daha önce böyle bir uygulama yapmayanlar; dip boyası ne zaman yapılır? diye merak edebilirler. Dip boyası genelde saçların boyanmasından itibaren 3 ila 6 ay içinde yenilenmelidir. Bu süre saçlarınızın uzama hızına göre farklılık gösterebilir. Yazımızda paylaştığımız bilgiler sayesinde artık sizde dip boyasını evde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Saçlarınıza ombre yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız evde saça nasıl ombre yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir