Şampuan Kutusu ile Petibör Bardak Altlığı Yapımı

Şampuan Kutusu ile Petibör Bardak Altlığı Yapımı

Şampuan kutusu ile petibör bardak altlığı yapımı isteyen herkesin evde uygulayabileceği kolay bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Plastik bardak altlığına ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendinizde yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde biten şampuanların kutularını atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın deteylarını öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Şampuan Kutusu ile Petibör Bardak Altlığı Yapımı

Evde bardak altlığı yapımı için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Çeşitli kumaşlar, keçe ve eva ile çok şık bardak altlıkları yapılmaktadır. Bu tarz bir çalışma yaparken farklı bir malzeme kullanmak isterseniz düz yüzeyi olan plasrik kapları tercih edebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle şampuan kutusu kullanarak kolay bardak altlığı yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz.

Şampuan Kutusu ile Petibör Bardak Altlığı Yapımı-1
Şampuan Kutusu ile Petibör Bardak Altlığı Yapımı-1

Şampuan kutusunu kesip bunun düz kısmına makas yardımı ile petibör şekli vererek güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Farklı renkte şampuan kutuları kullanarak rengarenk bardak altlıkları yaparak bunları severek kullanabilirsiniz. İsterseniz altlıkları petibör yerine farklı şekillerde de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane şampuan kutusu
  • Kalem
  • Falçata
  • Makas

Şampuan Kutusu ile Petibör Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

  • Bardak altlığı yapmak için şampuan kurutusunun düz kısmı kullanılacağı için ilk olarak kalem ile bu kısmı işaretleyerek makas ile güzelce kesin.
  • Daha sonra bu parçanın yan taraflarını makas ile kesin. Bu şekilde elinizde iki tane düz parça olacak.
  • Bu parçalardan birisini alın ve bunu dikdörtgen olarak kesin. Buna petibör şekli vermek için kenarlarını girintili çıkıntılı olarak kesin.
  • Diğer parçayı da düz ya da petibör şeklinde keserek 2 tane bardak altlığı yapabilirsiniz.

Bu kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde 1 tane şampuan kutusu ile 2 tane bardak altlığı yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda şampuan kutusu ile petibör bardak altlığı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız deterjan kutusu ile bardak altlığı ve dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir