Meyve Suyu Kutusu ile Dekoratif Süs Yapımı

Meyve Suyu Kutusu ile Dekoratif Süs Yapımı

Evde meyve suyu kutusu ile dekoratif süs yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için keyif alarak yapacağınızı düşünüyoruz. Evinizi güzelleştirmek için dekoratif süs yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu konuda desenli bant çok işinize yarayacaktır. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden desenli bant alarak evde harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Meyve suyu kutusu ile dekoratif süs yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Meyve Suyu Kutusu ile Dekoratif Süs Yapımı

Evde dekoratif süs yapımı için karton kullanmanız gerekiyorsa meyve suyu kutusu bu konuda işinize yarayabilir. Meyve suyu kutusu karton olduğu için bu tür uygulamaların yapımında kullanılabilecek ideal bir malzemedir. Karton kutuyu açıp düz bir hale getirdikten sonra üzerine istediğiniz figürü çizip bunu desenli bant ile kaplayarak çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz.

Meyve Suyu Kutusu ile Dekoratif Süs Yapımı-1
Meyve Suyu Kutusu ile Dekoratif Süs Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Meyve suyu kutusu
  • Kalp, yıldız, kuş ve çiçek kalıbı
  • Kalem
  • Makas
  • Desenli bant

Meyve Suyu Kutusu ile Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak meyve suyu kutusunu makas ile keserek düz bir hale getirin.
  • Daha sonra bunun parlak tarafını çevirin ve kalıbı üzerine koyarak kalem ile güzelce çizin.
  • Bu şekilde istediğiniz figürleri çizdikten sonra bunları makas ile keserek çıkarın.
  • Son olarak bunların üzerine desenli bant ile kaplama yapın ve kenarlardaki fazlalıkları makas ile kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra meyve suyu kutusu ile dekoratif süs yapımı tamamdır. İsterseniz bunların arkasına çift taraflı bant yapıştırarak bununla giysi dolabı süsleyebilir ya da bunları ipe geçirerek dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında parlak desenli bantlardan kullanırsanız yapacağınız tasarım daha şık görünecektir. İsterseniz meyve suyu kutusu ile yapacağınız figürlere desenli bant yerine eva ya da keçe ile de kaplama yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda meyve suyu kutusu ile dekoratif süs yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı malzemeler kullanarak güzel bir dekoratif süs tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız karton tabaktan dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir