Poşet Dosya ile Mazaralı Duvar Süsü Yapımı

Poşet Dosya ile Manzaralı Duvar Süsü Yapımı

Poşet dosya ile manzaralı duvar süsü yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Manzara resmi salon ve oturma odasının dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Sizinde böyle bir dekoratif süse ihtiyacınız varsa bunu evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Kendi yapacağınız duvar süsünü kullanmak hoşunuza giderse uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Poşet Dosya ile Manzaralı Duvar Süsü Yapımı

Üzerinde manzara ya da çiçek resmi bulunan takvim yapraklarını ya da kağıtları atmak yerine manzaralı duvar süsü yaparak değerlendirebilirsiniz. Takvim yaprağını poşet dosyanın boyutuna uygun şekilde kesip bunu dosyanın içine yerleştirdikten sonra kenarlara desenli bant ile çerçeve yaparak güzel bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz. İsterseniz sevdiklerinizin büyük boyuttaki resimlerinide poşet dosyanın içine koyarak çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Poşet Dosya ile Manzaralı Duvar Süsü Yapımı-1
Poşet Dosya ile Manzaralı Duvar Süsü Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane poşet dosya
  • Manzara ya da çiçek resmi olan bir takvim yaprağı
  • A4 boyutunda fon kartonu
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • İnce bir kurdele ya da ip

Poşet Dosya ile Manzaralı Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

  • Üzerinde manzara resmi olan takvim yaprağını fon kartonunun boyutuna göre keserek küçültün. Bunu yaparken takvim yaprağının kenarlarında biraz yapıştırma payı bırakın.
  • Kestiğiniz takvim yaprağını fon kartonunun üzerine güzelce yerleştirin ve bunun kenarındaki fazlalıkları kartonun arkasına doğru kıvırarak yapıştırın.
  • Kaplama yaptığınız fon kartonunu poşet dosyanın içine koyun ve dosyanın kenarlarını desenli bant ile kapatın.
  • Bu şekilde açık olan kenarları kapatırken aynı zamanda duvar süsüne çerçeve de yapmış olacaksınız.

Tüm bu aşamalardan sonra manzaralı duvar süsü kullanıma hazırdır. Bunun üst tarafına delik açıp buradan ince bir kurdele ya da ip geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evinizin dekorunu güzelleştirecek çok güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda poşet dosya ile manzaralı duvar süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde farklı malzemeler kullanarak şık bir duvar süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız karton ve poşet ile kalpli duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir