Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Yapımı

Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Yapımı

Meyveli yoğurt kabı ile oyuncak çanta yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Küçük meyveli yoğurt kaplarını atmak yerine bunlarla çocuğunuz için sevimli bir oyuncak çanta yapabilirsiniz. İsterseniz çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak onunla evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Meyveli yoğurt kabı ile oyuncak çanta yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Yapımı

Evde oyuncak çanta yapımı için pet şişe ve detarjan kabı gibi malzemeler kullanılabilir. Bunun yanı sıra küçük yoğurt kapları ile de sevimli bir oyuncak çanta yapılabilir. Bu plastik kapların ağız kısmını makas ile kestikten sonra bunların yanlarına parmaklarınızla bastırarak çanta şekli verebilirsiniz. Çantanın süslemesini yapmak için desenli bant kullanabilirsiniz. Bir parça ip ile sap yaparak kısa sürede güzel bir oyuncak çanta yapabilirsiniz. Farklı renklerde yoğurt kapları kullanarak rengarenk çantalar tasarlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane meyveli yoğurt kabı
  • Makas
  • Desenli bant
  • Bir parça ip
  • Küçük bir eva parçası

Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Nasıl Yapılır?

Meyveli yoğurt kabı ile çanta yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

  • İlk olarak makas yardımı ile plastik kabın kenarını güzelce keserek yuvarlak hale getirin.
  • Daha sonra bunun yan taraflarına parmaklarınızla bastırarak iz çıkmasını sağlayın.
  • Bu şekilde çantanın ana hatlatını ortaya çıkardıktan sonra kenarlarına sivri bir nesne ile delik açın ve buradan ip geçirin.
  • Çantanın sapını yaptıktan sonra ağız kısmını desenli bant ile kaplayarak süsleme yapın.
  • Son olarak eva ile küçük bir yuvarlak parça yapıp bunu da çantaya toka olarak yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde hem küçük plastik kapları değerlendirebilir hem de sevimli oyuncak çantalar yapabilirsiniz. İsterseniz bu çantalara anahtarlık halkası geçirerek bunları anahtarlık olarak da kullanabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda meyveli yoğurt kabı ile oyuncak çanta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Meyveli yoğurt kabı ile dekoratif süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız meyveli yoğurt kabı ile nasıl çiçek yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Yapımı Resimli Anlatım
Meyveli Yoğurt Kabı ile Oyuncak Çanta Yapımı Resimli Anlatım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir