Yağlı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı?

Yağlı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı

Yağlı saç günümüzde sıkça karşılaşılan bir sorun olduğu için yağlı saçların bakımı nasıl olmalı? sorusun cevabı oldukça önemlidir. Saç derisine yapışık gibi bakımsız ve sönük görünen saçlara şekil vermek de oldukça zordur. Saçlardaki yağlanmanın önüne geçebilmek için yağlı saça özel bakım ürünleri ile birlikte doğru yöntemleri uygulamak gerekmektedir. Saçlara bakım yaparken ve şekil verirken yapılan hatalar saçlardaki yağlanmayı hızlandırabilir. Siz de saçlarınızdaki yağlanmadan şikayetçi iseniz yazımızda paylaşacağımız saç bakım önerileri bu konuda işinize yarayabilir.

Yağlı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı?

Yağlı saç bakımındaki en önemli nokta saçlardaki yağlanmayı geciktirecek ürünler kullanmaktır. Kullanacağınız şampuan ve diğer saç bakım ürünlerinin yağlı saçlar için olmasına dikkat etmelisiniz. Saçlardaki kirli görünümü gidermek için sık yıkama ihtiyacı duyabilirsiniz. Fakat saçları sık yıkamanın da yağlanmayı tetikleyeceğini unutmamalısınız. Böyle bir sorun yaşamamak için saçları gün aşırı yıkayabilirsiniz. Saçları yıkarken kullanılacak olan suyun sıcaklığı da bu konuda oldukça önemlidir. Sıcak su saç derisinin daha fazla yağ üretmesine neden olabileceği için yıkarken ve durularken ılık su kullanmayı tercih etmelisiniz.

Yağlı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı-1
Yağlı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı-1

Saç şekillendirmek için kullanılan maşa ve saç düzleştirici de yüksek ısı yaydığı için saçlardaki yağlanmayı hızlandırabilir. Saç kurutma makinesi de aynı etkiyi oluşturduğu için saçları doğal yollarla kurumaya bırakmakta fayda var. Kuru şampuan da saç derisindeki yağı emdiği için saçlarınızın daha güzel görünmesine ve kolay şekil almasına yardımcı olabilir. Saçlarla çok fazla oynamak, sık sık taramak ve fırçalamak da yağlanmayı hızlandıran nedenler arasındadır. Saçlardaki yağlanmayı tetiklememek adına saçları sık sık taramayın ve elinizi mümkün olduğunca saçlardan uzak tutun.

Bu yazımızda sizlerle yağlı saçlar için bakım önerileri paylaştık. Bunlara ek olarak yağlı yiyecekler tüketmek de saçlarda yağlanmaya neden olabileceği için yağlı yiyeceklerden uzak durmaya dikkat etmelisiniz. Saçlarınızı şampuanla yıkamadan temizlemek isterseniz daha önce paylaştığımız şampuan kullanmadan saçlar nasıl temizlenir yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir