Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır

Kaş kalemi nasıl kullanılır? bunu öğrenerek siz de göz makyajınızı daha kusursuz bir hale getirebilirsiniz. Kaş kalemi, kaşlara şekil vermek ve dolgunlaştırmak için kullanılan bir makyaj malzemesidir. Kaşlarınızın ince olmasından ya da şeklinden şikayetçi iseniz kaş kalemi kullanarak daha belirgin ve güzel görünen kaşlara sahip olabilirsiniz. Bu makyaj malzemesini ilk kez kullanacaksanız yazımızın devamında vereceğimiz bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Kaş kalemi seçiminde kaliteli bir markanın yanı sıra kendi saç ve kaş renginizle aynı tonda bir kaş kalemi seçmeye dikkat etmelisiniz. Kaşlarınızın doğal görünmesi açısından bu detay oldukça önemlidir. Doğru kaş kalemi seçiminden sonra şekil verme işlemine başlayabilirsiniz. İlk olarak kaş fırçası ile kaşlarınızı fırçalamakla işe başlamalısınız. Kaş kalemi ile kaşlarınızı kalınlaştırabilir ya da sadece aradaki boşlukları doldurarak daha belirgin olmalarını sağlayabilirsiniz. Kaşlar için özel olarak üretilen bu kalemlerin uçları yumuşak olduğu için bunları sürmek ve dağıtmak oldukça kolaydır.

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır-1
Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır-1

Kaşlarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız vermek istediğiniz şekli belirlemek için ince çizgiler çizin. İstediğiniz şekli oluşturduktan sonra aralardaki boşlukları da yumuşak dokunuşlarla doldurun. Kaş boyama işlemini tamamladıktan sonra kaş fırçası ile kaşlarınızı fırçalayarak her yere eşit dağılmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde kaşlarınızda daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kaş Kalemi Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaş kalemi ile kaşlarınızı daha dolgun ve güzel gösterebilirsiniz. Bunu yaparken doğal bir görünüm elde etmek için doğal kaş renginize uygun renkte kaş kalemi tercih etmelisiniz. Kaşlarınızda herhangi bir makyaj malzemesi kalmaması için uygulama öncesinde kaş kalemi ile kaşlarınızı fırçalamalısınız. Yapay bir görünüm oluşmasını önlemek için sert çizgiler çekmekten kaçınmalısınız. Kaş kalemi ile yapacağınız küçük yumuşak dokunuşlarla istediğiniz şekli verebilir ve aralardaki boşlukları rahatlıkla doldurabilirsiniz. Son olarak kaş fırçası ile kaşlarınızı fırçalayarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle kaş boyama ve şekillendirme konusunda işinizi kolaylaştıracak makyaj tüyoları paylaştık. Bu bilgilerden faydalanarak siz de kaşlarınızı istediğiniz gibi şekillendirerek bakışlarınızın daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Kirpiklerinizin daha uzun ve güzel görünmesi için makyaj tüyolarına ihtiyacınız varsa daha önce paylaştığımız rimel nasıl sürülür yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir