Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır

Papatya suyu ile saç rengi nasıl açılır? bunu öğrenmek isterseniz yazımızda bu konuda işinizi kolaylaştıracak bilgiler bulabilirsiniz. Saç rengi değiştirmek için kimyasal saç boyası kullanmak istemeyenler evde saç rengi açma yöntemi uygulayabilirler. Evde saç rengi açmak için kullanılan en kolay ve etkili yöntem papatya suyudur. Papatya suyu ile saç rengi açma saçlara uygulanan bir boyama işlemi değildir. Bu yöntemi uygulayarak saç renginizi 2-3 tona kadar açabilirsiniz. Saçlarınıza zarar vermeden ve doğal görünümünü bozmadan rengini açmak isterseniz papatya suyunu tercih edebilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Evde papatya suyu ile saç rengi açmak için kuru papatya ve suya ihtiyaç vardır. Kurutulmuş papatyayı aktarlarda bulabilirsiniz. Papatya suyunu nasıl hazırlayacağınızı da anlatalım. Bir tencerenin içine 1 litre su ve 1 avuç kurutulmuş papatya alın. Papatyaları suda 10 dakika kaynattıktan sonra suyu süzün. Bir süre papatya suyunun ılımasını bekledikten sonra saç rengi açma işlemini uygulamaya başlayabilirsiniz.

Papatya suyunu kuru olan saçlarınıza doğrudan dökerek uygulayabilirsiniz. Eğer saçlarınıza ombre yapmak isterseniz saçların sadece uç kısımlarına papatya suyu uygulayabilirsiniz. Papatya suyunu saçlarınıza uyguladıktan sonra güneşte en az yarım saat bekleterek saçlarınızı kurutmalısınız. Uygulama sonrasında saçlarınızı güzelce yıkayın.

Papatya Suyu ile Saç Rengi Açma

Papatya suyu ile saç rengi açmak isteyenlere küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Bu uygulama bir saç boyama işlemi olmadığı için ilk denemede saç renginde bir farklılık görülmeyebilir. İlk 3-4 uygulama sonrasında saçlarınızın renginin açıldığını görebilirsiniz. Her ne kadar papatya suyu saça zarar vermese de uygulamayı her gün yapmak zararlı olabilir. Bu nedenle istediğiniz saç rengini elde edene 2-3 günde bir saçlarınızı papatya suyu ile yıkayabilirsiniz.

Koyu saç rengine sahip olanlar papatya suyu siyah saçta kullanılır mı diye merak edebilirler. Papatya suyunun kumral saçların rengini açmakta etkili olduğunu söyleyebiliriz. Yani siyah saç rengini papatya suyu ile açmak mümkün değildir. Saçlarınızı papatya suyu ile açtıktan ve istediğiniz renk tonunu elde ettikten sonra saçlarınız uzayana kadar işlemi tekrar etmenize gerek yoktur.

Bu yazımızda sizlerle evde saç rengi açmak için uygulayabileceğiniz en kolay yöntem hakkında bilgiler paylaştık. Siz de saçlarınızı boyamadan doğal yollarla saç rengi açmak isterseniz papatya suyunu deneyebilirsiniz. Saçlarınıza evde ombre yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız evde saça nasıl ombre yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir