Pet Şişeden Bardak Nasıl Yapılır?

Pet Şişeden Bardak Nasıl Yapılır

Pet şişeden bardak nasıl yapılır? bunu öğrenmek isterseniz yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. İçtiğiniz su ve diğer içeceklerin pet şişelerini atmak yerine bunları farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bugün sizlerle pet şişe ile kulplu bardak yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Evde boş pet şişe varsa yazımızın devamında anlatacağımız yöntemi uygulayarak bununla güzel bir bardak yapabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Pet Şişeden Bardak Nasıl Yapılır?

Evde pet şişeden bardak yapmak oldukça kolaydır. Uygulamanın yapımında büyük pet şişelerden kullanmanız gerekiyor. Pet şişenin ağız kısmını makas ile kestikten sonra geri kalan kısmı uygun şekilde kalem ile çizip makas ile keserek kısa sürede güzel bir bardak yapabilirsiniz. Elinizde renkli pet şişe varsa bunlarla renkli bardaklar yapabilirsiniz. Bu plastik bardakları çocuğunuz evcilik oynarken kullanabilir. İsterseniz bardağın üzerine süsleme yaparak bunu dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Uygulamayı yapmak isterseniz işe aşağıdaki malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Pet Şişeden Bardak Nasıl Yapılır-1
Pet Şişeden Bardak Nasıl Yapılır-1

Gerekli Malzemeler

  • Pet şişe
  • Kalem
  • Falçata
  • Makas

Uygulamanın yapımında her türlü su şişesi ve diğer pet şişeleri kullanabilirsiniz.

Pet Şişeden Bardak Yapımı

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede bardağı yapabilirsiniz.

  • İlk olarak falçata yardımı ile bir delik açıp makas ile pet şişenin üst kısmını keserek çıkarın. Bardak yapımı için gövde ve alt kısım kullanılacak.
  • Şişenin üst kısmından 1 parmak kadar pay bırakarak çizgi yapın. Bu çizgiden aşağı doğru bardağın sapını çizin.
Pet Şişeden Bardak Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişeden Bardak Yapımı Resimli Anlatım
  • Yaptığınız çizgilerin üzerinden makas ile dikkatli bir şekilde keserek aradaki fazlalık parçayı çıkarın.
  • Son olarak yuvarlak halkayı pet şişenin alt tarafından geçirerek bardağın sapını yapın. Bu şekilde hiçbir yapıştırıcı kullanmadan bardağa kulp yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra pet şişeden bardak yapımı tamamlanmış oluyor. Bardağı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda pet şişeden bardak yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişeleri farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden kum saati nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir