Dirsek Kararması Nasıl Geçer?

Dirsek Kararması Nasıl Geçer

Dirsek kararması her türlü ciltte görülebilen bir problemdir. Dirsek bölgesindeki deri kuru olduğu için bu bölge cildin diğer yerlerine oranla daha koyu bir görünüm alabilir. Bu bölgede biriken ölü deriler nedeni ile kirli bir görünüm oluşur. Bu tür sorunlar yaşamamak için dirseklere düzenli olarak peeling uygulanmalı ve nemlendirici bakım yapılmalıdır. Siz de bu tür bir sorun yaşıyorsanız ve dirsek kararması nasıl geçer? sorusunun cevabını arıyorsanız, kozmetik ürünler yerine dirsek kararması için evde doğal bakım uygulayabilirsiniz.

Dirsek Kararması Nasıl Geçer?

Dirsek kararması sıkça karşılaşılan bir cilt problemidir ve sorunun çözümü oldukça kolaydır. Bu konuda ilk yapmamız gereken bölgeyi ölü hücrelerden arındırmaktır. Bunun için dirseklere düzenli olarak peeling uygulanmalıdır. Bunun yanı sıra bölgedeki derinin kurumasını önleyecek bakım yapmak ve nemlendirici krem uygulamak da son derece önemlidir. Dirsek kararması için cilt beyazlatıcı ve nemlendirici doğal ürünlerden faydalanabilirsiniz. Her evin mutfağında bulunan limon, bal, karbonat, süt, sirke ve zeytinyağı gibi doğal ürünlerle hazırlanan kürler sayesinde sorun kolay bir şekilde çözülebilir.

Dirsek Kararması için Limon Kürü

Dirsek Kararması Nasıl Geçer-1
Dirsek Kararması Nasıl Geçer-1

Dirsek kararmasından şikayetçi iseniz tek yapmanız gereken bir limonu yarıya kesmek. Yarım limon ile dirseklerinizi ovalayıp 15 dakika bekletmek. Uygulama sonrasında bölgeyi ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu kolay yöntemi haftada 2 kere düzenli olarak uygulayarak dirsek kararması sorununu çözebilirsiniz.

Dirsek Kararması için Limon ve Bal Kürü

Doğal bakımda sıkça kullanılan limon ve bal ikilisi ile hazırlayacağınız kür ile tertemiz görünen, yumuşacık dirseklere sahip olabilirsiniz. Bir kabın içinde limon ve balı karıştırarak krem haline getirin. Daha sonra bunu dirseklerinize sürün ve güzelce ovalayın. Etki etmesi için 30 dakika bekledikten sonra bölgeyi yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Dirsek Kararması için Süt ve Karbonat Kürü

Bir kabın içine eşit miktarda süt ve karbonat alın. Bunları güzelce karıştırarak krem kıvamına gelmesini sağlayın. Hazırladığınız bu karışımı dirseklerinize ovalayarak sürün ve 20 dakika beklettikten sonra bölgeyi yıkayarak uygulamayı sonlandırın.

Dirsek Kararması için Zeytinyağı Kürü

Küçük bir tavada bir miktar zeytinyağını ılıtın ve bunu bir pamuk yardımı ile dirseklerinize sürün. Deri zeytinyağını emeceği için uygulama sonrasında yıkamaya gerek yoktur. Bu uygulamayı günde 2 kere düzenli olarak yaptığınızda dirseklerinizdeki kararmayı yok edebilirsiniz.

Dirsek Kararması için Sirke ve Yoğurt Kürü

1 yemek kaşığı üzüm sirkesi ve 2 yemek kaşığı yoğurdu bir kabın içinde karıştırarak sürülebilecek kıvama gelmesini sağlayın. Karışımı dirseklere sürüp 20 dakika kadar etki etmesi için beklettikten sonra bölgeyi yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Cilt lekelerini gidermek için kullanılan patates dirsek kararmasını gidermeye de yardımcı olabilir. Haşlanmış patatesi püre haline getirip dirseklere uygulayın. 20 dakika kadar etki etmesini bekledikten sonra bölgeyi yıkayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle dirsek kararması için doğal bakım kürleri paylaştık. Siz de bu kürlerden istediğinizi uygulayarak dirseklerinizin yumuşacık olmasını ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Cildinizdeki lekelerden şikayetçi iseniz daha önce paylaştığımız cilt lekeleri için havuç maskesi yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir