Nescafe Ambalajı ile Dekoratif Ürün Yapımı

Nescafe Ambalajı ile Dekoratif Ürün Yapımı

Nescafe ambalajı ile dekoratif ürün yapımı başlığı altında sizlerle evde zorlanmadan yapabileceğiniz 2 tane örnek çalışma paylaşıyoruz. Plastik, kağıt ve naylon geri dönüşümde sıkça kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlerle nescafe ambalajlarını değerlendirerek bardak altlığı ve duvar süsü yapabileceğiniz örnek çalışmalar paylaşmak istiyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamaların detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Nescafe Ambalajı ile Dekoratif Ürün Yapımı

Nescafe içmeyi seviyorsanız bunların boşalan ambalajlarını atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Elinizdeki malzemeleri ve hayal gücünüzü kullanarak çok güzel tasarımlara imza atabilirsiniz. Yuvarlak bir zemin üzerine kenarlarını desenli olarak kestiğiniz nescafe ambalajlarını yapıştırarak mutfak ya da diğer odalarınızda kullanabileceğiniz güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. İsterseniz nescafe ambalajlarını birbirine yapıştırarak bardak altlığı da yapabilirsiniz.

Nescafe Ambalajı ile Duvar Süsü Yapımı

Nescafe ambalajlarını atmak yerine bunlarla güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 tane karton tabak, kaplama yapmak için düz ya da desenli kağıt, 1 tane küçük puding kabı, makas, yapıştırıcı, silikon tabancasıdır. Bunların dışında duvar süsünü asmak için ince bir kurdele ya da ip kullanabilirsiniz.

Nescafe Ambalajı ile Duvar Süsü Yapımı
Nescafe Ambalajı ile Duvar Süsü Yapımı

Uygulamanın yapımına karton tabağın üzerini kaplamakla başlayabilirsiniz. Bunun için kağıdın üzerine karton tabağı yerleştirin ve kalem ile etrafını çizin. Çizgilerin üzerinden makas ile keserek kağıdı tabağa uygun boyuta getirin. Daha sonra tabağın iç kısmının kenarlarına yapıştırıcı sürerek kağıdı üzerine yapıştırın. Kahve fincanını yapmak için puding kabının kenarını makas yardımı ile kesin. Bu parçayı makas ile ortadan ikiye kesin. Kenardan çıkardığınız parçadan fincan kulpu şeklinde bir parça kesin. Bunu yapışkan ile fincanın kenarına güzelce tutturun. Nescafe ambalajlarından bir tanesinin üzerinden fincan ve yazıyı keserek bunları yaptığınız fincanın üzerine yapıştırın. Diğer nescafe ambalajlarının açık olan kısımlarını makas ile desenli bir şekilde kesin. Puding kabı ile yaptığınız fincanı karton tabağın ortasına silikon tabancası yardımı ile yapıştırın. Nescafe ambalajlarını da bunun etrafına yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif süs yapımı tamamdır. İnce bir kurdele ya da ip yardımı ile bunu asabilirsiniz. Bu kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda nescafe ambalajları ile duvar süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz.

Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı Yapımı

Evde nescafe ambalajlarını kullanarak aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi dekoratif bardak altlığı yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; 10 tane nescafe ambalajı, makas, silikon tabancası, kenar süslemelerini yapmak için istediğiniz renkte eva.

Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı Yapımı
Nescafe Ambalajı ile Bardak Altlığı Yapımı

İlk olarak nescafe ambalajlarının kenarlarını makas ile keserek hepsini aynı boya getirmekle işe başlayın. Bu ambalajlardan 2 tanesini düz bir zemine tersi üste gelecek şekilde koyun. Bunları arasında 1 ambalaj kadar boşluk bırakmalısınız. Sonraki aşamada ambalajlardan 4 tanesini bunların kenarlarına silikon ile yapıştırarak tutturun. Geriye kalan 4 ambalajı da kenarlara yapıştırarak bardak altlığı yapımını tamamlayabilirsiniz. Süsleme yapmak için düz ya da simli eva ile kalp, çiçek ya da yaprak yaparak bunları köşelere yapıştırabilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra tasarımı size ait olan bardak altlığını kullanmaya başlayabilirsiniz. Evde bu keyifli kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda nescafe ambalajı ile bardak altlığı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Bu yazımızda sizlerle nescafe ambalajından neler yapılır? sorusuna cevap olabilecek iki tane örnek kendin yap çalışması paylaştık. Siz de bu kolay çalışmalardan istediğinizi yaparak hem nescafe ambalajlarını değerlendirebilir hem de çok güzel dekoratif ürünler tasarlayabilirsiniz. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız eski tişörtten balon duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın