Pet Şişeden Top Süs Yapımı

Pet Şişeden Top Süs Yapımı

Pet şişeden top süs yapımı ile siz de özel günlerde evinizi kolay bir şekilde süsleyebilirsiniz. Doğum günü, yeni yıl gibi özel günlerde evde süsleme yapmak için top süs sıkça kullanılmaktadır. Sizin de böyle bir dekoratif süse ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz pet şişeden top süs yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Pet Şişeden Top Süs Yapımı

Evde pet şişeden top süs yapmak oldukça kolaydır. Bunun için küçük su şişesi kullanabilirsiniz. Su şişesinin gövde kısmından keseceğiniz halkaların üzerine desenli bant ile kaplama yaparak bunları süsledikten sonra halkaları iç içe geçirip zımbalamak yeterlidir. Halkalara parlak renkte desenli bantlar yapıştırarak çok şık tasarımlara imza atabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde pet şişeleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane küçük su şişesi
  • Falçata
  • Makas
  • Desenli bant
  • Zımba

Top süs yapımı için aynı ya da farklı renklerde desenli bant kullanabilirsiniz.

Pet Şişeden Top Süs Nasıl Yapılır?

Top süs yapmak için bize gerekli olan pet şişenin orta kısmıdır. Buradan keseceğimiz parçalarla kısa sürede çok şık dekoratif süsler yapabiliriz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

Falçata yardımı ile pet şişenin alt ve üst kısmını keserek çıkarın. Ortadaki parçadan makas yardımı ile üç tane aynı kalınlıkta halka kesin.

Pet Şişeden Top Süs Yapımı-1
Pet Şişeden Top Süs Yapımı-1

Daha sonra bu halkaların üzerine desenli bant yapıştırarak süsleme yapın. İsterseniz bu aşamada desenli bant yerine başka malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan boncuk ya da pul gibi malzemeler varsa bunları da süsleme yapımında kullanabilirsiniz.

Pet Şişeden Top Süs Yapımı-2
Pet Şişeden Top Süs Yapımı-2

Bu şekilde üç tane halka hazırladıktan sonra bunları resimde gördüğünüz şekilde iç içe geçirerek alt ve üst kısımlarından zımbalayın.

Pet Şişeden Top Süs Yapımı-3
Pet Şişeden Top Süs Yapımı-3

Tüm bu aşamalardan sonra top süs yapımı tamamlanmış oluyor. Üst tarafından ince bir kurdele ya da ip geçirerek dekoratif süsü istediğiniz yere asabilirsiniz.

Pet Şişeden Top Süs Yapımı-4
Pet Şişeden Top Süs Yapımı-4

Yukarıda paylaştığımız pet şişeden top süs yapımı resimli anlatım sayesinde siz de evde çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Yılbaşı ağacı süslemesi için de bu top süsler çok işinize yarayabilir. Uygulamayı yaparken işini kolaylaştırması için aşağıda top süs yapımının videolu anlatımını da paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız kağıttan top süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir