Damacana Kapağı ile Duvar Süsü Yapımı

Damacana Kapağı ile Duvar Süsü Yapımı

Damacana kapağı ile duvar süsü yapımı başlığı altında sizlerle evde zorlanmadan yapacağınız bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çocuk odası için sevimli bir duvar süsü yapmak isterseniz bunun için damacana kapaklarını kullanabilirsiniz. Bu plastik kapakların iç tarafındaki oyuğa küçük süslemeler yerleştirerek çocuğunuzun odası için güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Damacana Kapağı ile Duvar Süsü Yapımı

Çocuk odası dekorasyonunda sevimli süslemeler kullanılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak minyatür duvar rafı yapabilirsiniz. Elinizde kapağın içine sığacak boyutta biblo yoksa eva, keçe ya da kağıdın üzerine kedi, köpek, tavşan, kalp ve çiçek gibi istediğiniz figürleri çizip bunları makas ile kesip kapakların içine yapıştırabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Damacana kapağı
  • Kalem
  • Makas
  • Yapışkanlı eva
  • Damacana kapağının içine sığacak boyutta biblo
  • Silikon tabancası
  • Süsleri duvara sabitlemek için çift taraflı bant gerekmektedir.

Malzeme listesinde bulunan eva damacana kapağının içine kaplama yapmak için kullanılmaktadır. Elinizde başka çalışmalardan artan keçe ya da kumaş varsa bunları kapağın içine kaplama yapmak için kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Damacana Kapağı ile Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Damacana kapağı ve diğer malzemeler hazır ise duvar uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz. Damacana kapağının içine kaplama yapmak için yapışkanlı evanın tersine kapağı koyun ve kalem yardımı ile çizimi yapın. Daha sonra evayı makas ile kesin.

Damacana Kapağı ile Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Damacana Kapağı ile Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Arkasındaki kağıdı çıkardığınız evayı kapağın içine güzelce yapıştırın. Bu şekilde istediğiniz sayıda kapak hazırladıktan sonra bunların içine silikon tabancası yardımı ile minik bibloları yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Yaptığınız minyatür duvar raflarının arkalarına çift taraflı bant yapıştırarak bunları istediğiniz şekilde sabitleyebilirsiniz.

Bu çok kolay uygulama sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda minyatür duvar rafı yaparak evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için yukarıda damacana kapağı ile duvar süsü yapımı resimli anlatım paylaştık. Uygulamayı yaparken zorlandığınız bir yer olursa aşağıdaki videolu anlatım işinizi kolaylaştırabilir. Farklı malzemeler kullanarak kolay duvar süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız puding kapları ile duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir