Çocuklar için Resim Paleti Yapımı

Çocuklar için Resim Paleti Yapımı

Çocuklar için resim paleti yapımı okul öncesi çocukların keyif alarak yapacağı bir kendin yap çalışmasıdır. Çocuklar boyama yapmayı sevdikleri için kendi yaptıkları resim paletini kullanmak hoşlarına gidebilir. Bugün sizlerle plastik kapakları kullanarak resim paleti yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde değerlendirilmeyi bekleyen plastik kapaklar varsa yazımızın devamında uygulamanın detaylarını bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Çocuklar için Resim Paleti Yapımı

Evde resim paleti yapımı için plastik bir kapak kullanabilirsiniz. Yoğurt kabı kapağı palet yapımı için ideal bir malzemedir. Eğer elinizde bu tür bir kapak yoksa dondurma kutusu kapağı da kullanabilirsiniz. Plastik kapakların hepsi aynı ya da farklı boyutlarda olabilir. Farklı renklerde kapaklar kullanırsanız ortaya daha şık bir tasarım çıkacaktır. Bu kolay uygulama sayesinde çocuğunuzun el becerisinin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Çocuklar için Resim Paleti Yapımı-1
Çocuklar için Resim Paleti Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Yoğurt kabı kapağı
  • 6-7 tane plastik kapak
  • Kalem
  • Falçata
  • Yapıştırıcı

Resim Paleti Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise size anlatacağımız adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. İlk olarak paletin üzerine parmak geçecek büyüklükte bir delik açmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için plastik kapak kullanabilirsiniz. Kapağın etrafından kalem ile geçerek yuvarlağı çizin.

Çocuklar için Resim Paleti Yapımı-2
Çocuklar için Resim Paleti Yapımı-2

Sonrasında falçata ile çizginin üzerinden geçerek yuvarlak parçayı dikkatli bir şekilde çıkarın.

Çocuklar için Resim Paleti Yapımı-3
Çocuklar için Resim Paleti Yapımı-3

Bu şekilde paletin ana hatlarını ortaya çıkardıktan sonra plastik kapakların arkasına yapıştırıcı sürerek bunları paletin üzerine yapıştırabilirsiniz.

Çocuklar için Resim Paleti Yapımı-4
Çocuklar için Resim Paleti Yapımı-4

Tüm bu aşamalardan sonra resim paleti kullanıma hazırdır. Dondurma kabının kapağı ile palet yapmak isterseniz aynı şekilde onun üzerine de kapak ile yuvarlak çizip delik açtıktan sonra üzerine kapakları yapıştırabilirsiniz. Uygulamayı yapmak için uygun boyutta her türlü yuvarlak ve dikdörtgen plastik malzeme kullanılabilir.

Evde bu eğlenceli kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için yukarıda resim paleti yapımı resimli anlatım paylaştık. Küçük çocuğunuz varsa siz de evde onunla birlikte bu kolay uygulamayı yapabilirsiniz. Evde değerlendirmek istediğiniz damacana kapakları varsa daha önce paylaştığımız damacana kapağı ile duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir