Bebek Arabalı Bebek Şekeri Yapımı

Bebek Arabalı Bebek Şekeri Yapımı

Bebek arabalı bebek şekeri yapımı evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Evde bebek şekeri yapmak için keçe, eva ve çeşitli kumaşlar kullanılabilir. Biz bugün sizlerle eva ile bebek arabası şeklinde bebek şekeri yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Bebek Arabalı Bebek Şekeri Yapımı

Evde evadan bebek şekeri yapmak için bebek, emzik, biberon, bebek arabası ve bebek kıyafeti gibi sevimli figürler kullanılmaktadır. Bu konuda koaly bir tasarım isterseniz bebek arabası yapmayı deneyebilirsiniz. Yuvarlak bir nesne yardımı ile evanın üzerine bir daire çizip bunun dörtte birini makas ile keserek çok kolay bir şekilde bebek arabası yapabilirsiniz. Kız bebek için pembe, erkek bebek için mavi eva kullanabilir ya da farklı renkler seçebilirsiniz. Bebek arabasını yaptıktan sonra bunu istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Evadan Bebek Arabalı Bebek Şekeri
Evadan Bebek Arabalı Bebek Şekeri

Gerekli Malzemeler

 • 4 farklı renkte eva
 • Cetvel
 • Kalem
 • Makas
 • Silikon tabancası

Bunların dışında süsleme yapmak için ince bir kurdele, 1 tane inci boncuk, pul ya da kurdeleden yapılmış küçük bir fiyonk. Uygulamanın yapımında kullanacağınız evalardan bir tanesi ten rengi olmalı. Bu eva ile bebek başı yapılacak.

Bebek Arabalı Bebek Şekeri Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce yapmak istediğiniz bebek arabasının boyutuna uygun bir tabak ve 1 tane de plastik kapak temin etmelisiniz. Malzemeler hazır ise bebek arabalı bebek şekeri yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak yapmak istediğiniz bebek arabasının boyutuna uygun bir tabak ya da başka bir nesne yardımı ile eva üzerine daire çizin.
 • Daha sonra bunu makas ile kesin.
 • Bu yuvarlak parçanın dörtte birlik kısmını cetvel ile işaretleyerek makas ile güzelce kesin.
 • Bu şekilde bebek arabasını yaptıktan sonra ince kurdeleden kestiğiniz parçaları bunun ortasına ve kenarına yapıştırın.
 • Farklı renkte bir evanın üzerine plastik kapağı koyarak 2 tane yuvarlak parça hazırlayın.
 • Bu yuvarlak parçalar bebek arabasının tekerleği olacak. Değişik renkte eva ile kalp ya da küçük daireler yaparak bunları tekerleklerin ortasına yapıştırın.
 • Aynı plastik kapağı ten rengi eva üzerine koyarak yuvarlak bir parça daha hazırlayın. Bu parça bebek başı olacak. Buna kalem ile saç ve gözleri çizin.
 • Tekerlekleri ve başı yerlerine yapıştırdıktan sonra emzik olarak da ağız kısmına küçük bir inci boncuk yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede istediğiniz renklerde çok güzel bebek şekerleri yapabilirsiniz. İsterseniz uygulamanın yapımında keçe de kullanabilirsiniz. Malzeme seçimi konusundaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile bebek arabalı bebek şekeri yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Keçe ile bebek arabası şeklinde bebek şekeri yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız keçeden bebek arabası nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bebek Arabalı Bebek Şekeri Yapımı Resimli Anlatım
Bebek Arabalı Bebek Şekeri Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın