Ceviz İçi Nasıl Saklanır?

Ceviz İçi Nasıl Saklanır

Ceviz içi nasıl saklanır? bunu öğrenerek siz de evde bulunan ceviz içini uzun süre bozulmadan muhafaza edebilirsiniz. Ceviz içi çerez gibi tüketilebildiği gibi tatlı, kek ve kurabiye yapımında da sıkça kullanılmaktadır. Lezzetli bir gıda olan ceviz içi uygun şekilde muhafaza edilmediğinde kısa sürede küflenip acı bir tat alarak bozulabilir. Evde daha sonra kullanmak için ceviz içi muhafaza etmek isterseniz bu konuda işinizi kolaylaştıracak bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Makale İçeriğinde Neler Var

Ceviz İçi Nasıl Saklanır?

Kabuklu ceviz daha uzun süre bozulmadan muhafaza edilebildiği için elinizde kabuklu ceviz varsa bunun kabuğunu kırmadan olduğu gibi saklayabilirsiniz. İhtiyacınız kadar cevizin kabuğunu kırdıktan sonra geri kalan cevizleri kabuklu olarak karanlık, kuru ve serin bir ortamda saklayabilirsiniz. Kabuklu olan cevizi 12 ay boyunca bozulmadan muhafaza edebilirsiniz. Bu konuda risk almamak için kabuklu cevizleri buzluğa koyabilirsiniz. Eğer cevizi kabuksuz olarak aldıysanız o zaman ceviz içini muhafaza etme yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Ceviz İçi Saklama Yöntemleri

Bu konuda ilk yapmanız gereken saklamak istediğiniz ceviz içlerini kontrol etmek, arada lekeli ve kararmış olanlar varsa bunları ayırmaktır. Sağlam olan ceviz içlerini ayırdıktan sonra bunları hava geçirmeyen bir saklama kabına ya da kapaklı bir cam kavanoza koyarak buzdolabına koyabilirsiniz. Bu yöntemi ilk kez uygulayacak olanlar ceviz içi buzdolabında kaç ay saklanır? diye merak edebilirler. Ceviz içini uygun şekilde hava almayacağı bir saklama kabı ya da kavanoza koyduğunuzda 6 ay bozulmadan saklayabilirsiniz.

Ceviz İçi Saklama Yöntemleri
Ceviz İçi Saklama Yöntemleri

Ceviz içini daha uzun süre muhafaza etmek isterseniz o zaman ceviz içi dondurucuda nasıl saklanır? sorusunun cevabını öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu konuda ilk yapmanız gereken sağlamlarını seçtiğiniz ceviz içlerini tek kullanımlık porsiyonlara ayırmak. Sonrasında bunları içinin havasını aldığınız kilitli buzdolabı poşetlerine koyarak dondurucuya kaldırabilirsiniz. Bu yöntemi doğru olarak uygulamanız halinde ceviz içini 1 yıl boyunca bozulmadan muhafaza edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle ceviz içi saklama yöntemleri hakkında bilgiler paylaştık. Siz de bu yöntemlerden istediğinizi uygulayarak ceviz içini güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Evde lezzetli bir cevizli kek yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kağıt kalıpta cevizli kek tarifi yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir